Goniec.pl

OZAN KOSE/AFP/East News / Screen Twitter

Następca Putina został ujawniony? Na Placu Czerwonym padł wyraźny sygnał

12 Maja 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

W poniedziałek 9 maja podczas obchodów Dnia Zwycięstwa oczy całego świata były skierowane na osobę Władimira Putina. W czasie przemówienia rosyjskiego przywódcy nie padły żadne kluczowe deklaracje, które mogłyby zaskoczyć obserwatorów. Ich uwagę przykuły jednak drobne gesty dyktatora, a także pewien młody towarzysz, z którym prezydent rozmawiał przez dłuższy czas.

Nie milkną echa poniedziałkowych obchodów Dnia Zwycięstwa, które tradycyjnie miały miejsce na Placu Czerwonym w Moskwie. Wielu zachodnich ekspertów obserwowało Władimira Putina i czekało na otwarte deklaracje w sprawie Ukrainy.

Z ust rosyjskiego przywódcy nie padły jednak żadne zaskakujące słowa, a przemówienie nie wzbudziło większych kontrowersji. Obserwatorzy skupili swoją uwagę na zachowaniu, a także gestach dyktatora.

Wielu z nich wskazuje, że Putin jako jedyny był przykryty grubym zielonym kocem. W ich opinii mogła to być próba ukrycia postępującej choroby Parkinsona, która ma trapić prezydenta Rosji.

Eksperci nie przegapili również momentu rozmowy Putina z pewnym młodym mężczyzną, który został przepuszczony przez ochronę. Wiele osób spekuluje, że to przyszły następca rzekomo schorowanego przywódcy.

Putin namaścił swojego następcę?

Wiele wskazuje na to, że tajemniczym mężczyzną jest Dmitrij Kowaliow, który jest szefem jednego z departamentów administracji Putina. Co ciekawe, nie każdy współpracownik prezydenta może liczyć na podobne traktowanie, dlatego eksperci nie mają wątpliwości, że młody polityk cieszy się szczególnym względami dyktatora.

Cała Rosja huczy od plotek, że urzędnik może być przygotowywany przez samego Putina do przejęcia po nim schedy. Nagranie dokumentujące rozmowę obu panów trafiło do sieci i z marszu stało się niekwestionowanym hitem. Na swoim Twitterze opublikował je ukraiński kierowca wyścigowy Igor Sushko.

Sprawą zainteresował się ukraiński kanał Baza, który za Telegramie opublikował kilka nowych szczegółów na temat Kowaliowa. Z pozyskanych informacji wynika, że ma on 36 lat, a w jego mediach społecznościowych można znaleźć sporą liczbę zdjęć związanych z hokejem. Możliwe, że to właśnie wspólne sportowe zainteresowania zbliżyły Kowaliowa do Putina.

Warto podkreślić, że jakiś czas temu ukraińska agencja "Unian", a wcześniej także dziennik "Wall Street Journal" sugerowały, że gdy zabraknie Putina, stery państwa weźmie w swe ręce jego zausznik i przyjaciel z dawnych lat, Nikołaj Patruszew. W ciągu ostatnich kilku tygodni świat kilkakrotnie obiegały różnorakie informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Władimira Putina. Mówi się nawet o pilnej operacji, jakiej miałby się on poddać. 

Sam zainteresowany do tej pory nawet nie zasugerował, że może ustąpić ze stanowiska. Wręcz przeciwnie, cały czas daje do zrozumienia, że tak łatwo nie zrezygnuje z władzy nad Rosją i Rosjanami.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Rosyjska propaganda zmienia narrację. Głównym "wrogiem" nie jest już Ukraina

  • Pentagon: Rosja użyła specjalnej broni w Ukrainie

  • Matura WOS 2022. Arkusze maturalne z lat ubiegłych, przekonaj się czy zdasz

Źródło: Goniec.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje Barbara Okulicz-Sługocka, wieloletnia dziennikarka Polskiego Radia
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ostry atak rosyjskiego dowódcy na Putina. "Władimirze, zamknij się. Milcz"
Czytaj więcej >

Wiadomości

Ksiądz zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Wymowne słowa obiegły sieć. "Nie wierzę, że..."
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Motoryzacją interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]