Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nagły zwrot ws. Ozdoby. Morawiecki musiał się ugiąć
Irmina Jach
Irmina Jach 16.12.2022 14:28

Nagły zwrot ws. Ozdoby. Morawiecki musiał się ugiąć

Mateusz Morawiecki
LUDOVIC MARIN/AFP/East News

Wirtualna Polska dotarła do informacji, że Jacek Ozdoba odzyskał kompetencje w resorcie klimatu i środowiska. Mateusz Morawiecki miał wyrazić zgodę, by Anna Moskwa powierzyła wiceministrowi nadzór nad dwoma departamentami i Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska. Dlaczego premier się ugiął?

Jacek Ozdoba wraca na stanowisko

Jacek Ozdoba - jak wynika z ustaleń portalu Wirtualna Polska - będzie nadzorował departamenty Gospodarki Odpadami oraz Instrumentów Środowiskowych, zajmując się "zwalczaniem przestępczości środowiskowej i walką z mafią śmieciową". - Sprawdził się w tym i będzie to kontynuował - zapewniają politycy Solidarnej Polski w WP.

Decyzja jest zaskakująca - kilka dni temu Jacek Ozdoba utracił kompetencje w Ministerstwie Klimatu i Środowiska po tym, jak określił politykę Mateusza Morawieckiego wobec Unii Europejskiej "pasmem porażek". Rzecznik rządu Piotr Müller uzasadniał wówczas, że Ozdoba "w ostatnim czasie zachowywał się w sposób niewłaściwy jak na wiceministra". Przywrócenia polityka domagała się Solidarna Polska.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Wirtualna Polska