Goniec.pl
Agata Duda w USA

Wikipedia/Tomasz Jastrzębowski

Nagle obca kobieta przytuliła Agatę Dudę. Pierwsza dama nie wiedziała, co się dzieje

23 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Niecodzienne sceny za oceanem. Podczas wizyty pary prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych doszło do niezwykłego spotkania, podczas którego w ramiona Agaty Dudy rzuciła się jedna z kobiet. Wyraźnie wzruszona pierwsza dama odwzajemniła uścisk.

Prezydent Andrzej Duda i jego małżonka w poniedziałek przybyli do USA z czterodniową wizytą, by wziąć udział w 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. W programie było także złożenie kwiatów pod pomnikiem ofiar zamachu na World Trade Center oraz liczne spotkania, w tym jedno naprawdę wyjątkowe.

nie żyje

Zmarł Zbigniew Galperyn

CZYTAJ DALEJ

Niezwykły gest wobec Agaty Dudy

Podczas zebrania z osobami uczestniczącymi w akcji ratunkowej we wrześniu 2001 r. media były świadkami wzruszającej sceny z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy. W Konsulacie Generalnym RP wśród przedstawicieli służb mundurowych byli m.in. amerykanie polskiego pochodzenia mieszkający za oceanem.

Strona internetowa Kancelarii Prezydenta pochwaliła się zdjęciami z tego wydarzenia. Widać na nich niezwykle przejmujący moment, kiedy to jedna z obecnych na spotkaniu kobiet rzuca się w ramiona pierwszej damy. Agata Duda, choć zaskoczona, odwzajemnia serdeczny uścisk, który mógł trwać nawet kilka sekund. Z pewnością wspólne zebranie było emocjonującym przeżyciem zarówno dla reprezentantów służb, jak i polskiej pary prezydenckiej.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Duda z wizytą w USA

Wizyta w USA była okazją do spotkań z wieloma światowymi przywódcami. Andrzej Duda rozmawiał m.in. z prezydentem Brazylii, Mongolii, Turcji oraz z Sekretarzem Generalnym ONZ António Guterresem. Wśród rozmówców zabrakło jednak Joe Bidena, co odczytywane jest jako afront ze strony naszej głowy państwa.

Jak tłumaczył szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch, ze strony amerykańskiej potrzebna jest "pewna refleksja na temat tego, co się stało w związku z Nord Stream 2 i w sprawie stosunków z Europą Środkową-Wschodnią", co oznacza, że nasza administracja zwyczajnie obraziła się jak małe dziecko na swojego największego sojusznika.

Nie jest tajemnicą, że stosunki z Joe Bidenem są chłodne, gdyż to Donald Trump był wymarzonym prezydentem Zjednoczonej Prawicy. Ostatnimi czasy Pałac Prezydencki tylko pogarsza nasze kontakty z najważniejszymi przywódcami świata. We wrześniu Duda odmówił spotkania z Angelą Merkel, bo wolał jechać tego dnia na Śląsk. Niemiecka prasa jednoznacznie negatywnie oceniła zachowanie naszego prezydenta.

Prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent.pl/Grzegorz Jakubowski/KPRP

Jesteś mądrzejszy od 5-klasisty? 10 pytań z podstawówki, na których wyłoży się większość dorosłych

Pytanie 1 z 10

Który przypadek odpowiada na pytania "komu? czemu?"

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: jastrzabpost.pl, prezydent.pl

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wiadomości

Wpadka Jarosława Kaczyńskiego. Miał źle założony zegarek

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Rekonstrukcja rządu. Beata Szydło opublikowała zdjęcie

Czytaj więcej >
Jarosław Kaczyński

Wiadomości

Polacy ocenili pracę wicepremiera. Kaczyński nie będzie zadowolony

Czytaj więcej >
Pixabay/_Alicja_

Wiadomości

Nie żyje Jan Ścigocki. Kajakarz zginął w wypadku na pasach

Czytaj więcej >
Pixabay/fernandozhiminaicela

Wiadomości

Nieoficjalne: W środę ponad 7 tys. zakażeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Duda spotka się z Macronem. W tle spór o praworządność

Czytaj więcej >