Tadeusz Cymański Żródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Nagła wiadomość ws. chorego na nowotwór Tadeusza Cymańskiego. Trafił na stół operacyjny

30 Kwiecień 2021 Patryk PrzybyłowskiPatryk Przybyłowski

Na początku kwietnia Tadeusz Cymański poinformował publicznie, że choruje na nowotwór. Polityk musiał czekać na operację przełożoną ze względu na szczyt 3 fali epidemii koronawirusa. Z najnowszych doniesień wynika, że w końcu doczekał się i trafił na stół operacyjny.

W pierwszych dniach kwietnia Tadeusz Cymański przekazał wszystkim smutną wiadomość. Polityk ogłosił, że wykryto u niego nowotwór, który będzie wymagał poddana się operacji.

Polityk nie tracił jednak pogody ducha i od razu zaznaczył, że podchodzi do całej sprawy z należytym spokojem. Poseł na sejm RP poinformował, iż wykryta zmiana nowotworowa to mięsak, a więc nowotwór mało inwazyjny, który można usunąć operacyjnie.

Tadeusz Cymański przeszedł operację

Początkowo data operacji była wyznaczona również na pierwsze dni obecnego miesiąca, jednak polityk musiał się zmierzyć z ponurą rzeczywistością covidową. Zabieg został odroczony w czasie ze względu na szczyt 3 fali epidemii koronawirusa.

Tadeusz Cymański poinformował właśnie, że czas oczekiwania dobiegł końca i mógł trafić na stół operacyjny. Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie, a poseł dochodzi obecnie do siebie.

Ekspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńEkspertka ujawnia, gdzie najłatwiej zarazimy się koronawirusem po poluzowaniu obostrzeńCzytaj dalej

- Wracam do zdrowia, dochodzę do siebie, cieszę się, że mam to za sobą. Wycięli mi nowotwór. Operacja trwała kilka godzin, czekam jeszcze na badania i dziękuję Bogu, że wszystko się udało. Przy okazji apeluję do ludzi, żeby się badali - powiedział w rozmowie z „Super Expressem”.

Polityk czeka obecnie na wyniki badań pooperacyjnych. W wywiadzie dla dziennika dodał również, że nie może jeszcze spożywać stałych pokarmów oraz odczuwa poważne bóle.

Cymański apeluje do Polaków o profilaktyczne badania

Jeden z założycieli Solidarnej Polski zaapelował również do Polaków o to, aby poddawali się badaniom profilaktycznym. Porównał nowotwór do pożaru, który można ugasić tym łatwiej, im szybciej się go wykryje.

Pomimo trwającej rekonwalescencji Tadeusz Cymański wrócił już do pracy. „Super Expressowi” zdradził, że uczestniczył w posiedzeniu komisji sejmowej. Oczywiście obrady odbył się w trybie zdalnym.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Super Express, Gazeta.pl

Następny artykuł