Goniec.pl

Pawel Wodzynski/East News/youtube.com/superexpress

Na bazarze pytał seniorów o Tadeusza Rydzyka. Ależ mu się oberwało

4 Lutego 2023

Autor tekstu:

Dawid Szczurek

Postać Tadeusza Rydzyka od wielu lat polaryzuje Polaków. Reporter "Super Expressu" wybrał się na bazar przy ulicy Wałbrzyskiej w Warszawie, by zapytać przechodniów o jedną kwestię związaną z dyrektorem Radia Maryja. Seniorzy udzielając odpowiedzi nie gryźli się w język.

Co o planach Donalda Tuska sądzą emeryci?

Reportera interesowało zdanie seniorów dotyczące tego, co sądzą o zapowiedziach Donalda Tuska , który w przypadku wygrania wyborów zamierza odebrać Tadeuszowi Rydzykowi wszystkie pieniądze, które otrzymał od PiS-u w ramach pomocy.

Duchowny otrzymał od rządzących milionowe wsparcie dla jego fundacji oraz mediów. Co myślą o działaniu władzy oraz planach Donalda Tuska spotkani Polacy? Głosy były mocno podzielone.

Reakcje emerytów były bardzo zróżnicowane

Emeryci w ostrych słowach odpowiadali na pytanie Adama Federa o to, czy popierają plan Donalda Tuska . - Żeby Bóg mu rozumu nie odebrał czasami. Tuskowi, Tuskowi. Kościół zabierze - krzyczał jeden z rozmówców. W opozycji stanęła jedna z kobiet. - Oczywiście, że odebrać, z jakiej racji, niech dadzą do szpitali, tyle ludzi choruje, nie ma leków - krzyczała.

Jeden z rozmówców postawił sprawę bardzo jasno. - Rydzyk ile uczelni postawił, ile dobrego zrobił i co zabiorą teraz? (...) Ja jestem z tych moherowych, także to panu mówi wszystko - tłumaczył.

- Za dużo dostał i powinni mu zabrać! - tłumaczyła spotkana emerytka . - Tak myślą starsi ludzi o PiS. A co robi PiS? Przekupuje ludzi proszę pana, nic więcej - deklarowała.

- Rydzyka nie lubię, bo to jest czarna mafia, ja uważam, że ten człowiek nie jest księdzem, bo tak postępuje, jak postępuje. Tylko interesy go interesują, o Rydzyku nie mam dobrego zdania - informowała reportera jedna z seniorek.

@adamfeder_ Słuchacze Radia Maryja wpadli w #SZAŁ, bo #Tusk chce zabrać pieniądze RYDZYKOWI! Oglądajcie #komentery na #yt #superexpress! #Rydzyk #wywiadyuliczne ♬ oryginalny dźwięk – Adam Feder - Adam Feder

- Panie ja to bym mu dał po ryju! On jest złodziej dla mnie - mówi zdenerwowany mężczyzna. - On już zbierał na stocznię, no i co z tego wyszło? Stocznię zlikwidowali, a pieniądze wziął? Wziął. Komu oddał? - zniesmaczony zapytał.

Jak widać, opinie przechodniów były bardzo rozbieżne. Część stała murem za ojcem dyrektorem. Inni z wściekłością oraz gniewem wypowiadali się o działaniach kapłana.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: superexpress.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Otrzymała do zapłaty podatek od nieruchomości i załamała ręce. Polacy nie mogą uwierzyć
Czytaj więcej >

Wiadomości

Przed nami dynamiczne dni w pogodzie. Najpierw burze, później eksplozja ciepła
Czytaj więcej >

Wiadomości

Bydgoszcz. Zaginęła 17-letnia Wiktoria Obrembska. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zielona Góra. Dramatyczne znalezisko koło szpitala. Nie żyje 41-letni pacjent
Czytaj więcej >

Wiadomości

Już w środę wielka akcja policji w całej Polsce. Posypią się mandaty i punkty karne
Czytaj więcej >

Wiadomości

13. emerytura trafi na konta emerytów wcześniej. Są dokładne terminy
Czytaj więcej >
Dawid Szczurek

Redaktor portalu goniec.pl. Od zawsze czułem się umysłem humanistycznym, ukierunkowanym w stronę dziennikarstwa. Moją pasją od dziecka jest sport, a w szczególności piłka nożna. Z zainteresowaniem śledzę to, co dzieje się w Polsce i na świecie, dzieląc się informacjami z innymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]