Minister Zdrowia Żródło: Goniec.pl

Minister właśnie podał konkretną datę powrotu dzieci do szkół

28 Kwiecień 2021 Patryk PrzybyłowskiPatryk Przybyłowski

Minister zdrowia w rozmowie z Robertem Mazurkiem pokusił się o podanie konkretnej daty powrotu dzieci do szkół. Adam Niedzielski potwierdził tym samym spekulacje dotyczące tego, że uczniowie zawitają do placówek już po majówce.

Minister zaznaczył, że ma to oznaczać pełny powrót uczniów do placówek, a tym samym odejście od nauki hybrydowej.

- Dzieci z klas 1-3 wrócą do szkoły 4 maja - oświadczył szef resortu zdrowia na antenie RMF FM.

Na ten moment ważą się jeszcze losy niektórych regionów (chodzi o 5 województw, w których utrzymano poprzednie obostrzenia), w których jest najwięcej zakażeń. Minister powiedział, że cały czas trwa debata, czy w nich nie wprowadzić na początek nauki hybrydowej.

Przypomnijmy, że od 26 kwietnia większość dzieci w klasach 1-3 uczy się w trybie hybrydowym. Dotyczy to 11 województw z wyłączeniem: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Konferencja prasowa Mateusza MorawieckiegoKonferencja prasowa Mateusza MorawieckiegoCzytaj dalej

Słuchacze RMF FM dowiedzieli się również, że do końca maja dzieci ze wszystkich roczników mają wrócić do nauki stacjonarnej. Dotyczy to zarówno dzieci ze szkół podstawowych, jak i nastolatków uczęszczających do szkół średnich.

Co z resztą obostrzeń?

Dzisiaj przed południem ma dojść do konferencji premiera, podczas której dowiemy się konkretnie, jakie kolejne obostrzenia w Polsce zostaną zniesione. Plan najprawdopodobniej zostanie rozpisany na cały maj.

Według wstępnych ustaleń w pierwszej kolejności ma dojść do odmrożenia instytucji kultury, takich jak kina czy teatry. Możliwe, że usłyszymy również konrety dotyczące ponownego otwarcia gastronomii.

Adam Niedzielski odniósł się również do kwestii noszenia maseczek na zewnątrz. Jeśli średnia liczba zakażeń w skali tygodnia będzie oscylować w granicy 4-5 tysięcy, to szef resortu zdrowia wyda taką rekomendację.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: RMF FM

Następny artykuł