Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Społeczeństwo > Media Rydzyka mobilizują słuchaczy. "Wspierać na każdej możliwej płaszczyźnie"
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 08.01.2024 17:18

Media Rydzyka mobilizują słuchaczy. "Wspierać na każdej możliwej płaszczyźnie"

Rydzyk
TV Trwam (screen wideo, zdj. ilustracyjne)

Należące do ojca Tadeusza Rydzyka Radio Maryja oraz Telewizja Trwam, apelują do wszystkich słuchaczy o wsparcie w kontekście trwających radykalnych zmian w mediach publicznych. Media Rydzyka twierdzą, że obecna władza może próbować blokować im dostęp do szerokiego grona odbiorców. - Ekipa Donalda Tuska zrobiła wszystko by siłowo zawłaszczyć media publiczne - słyszmy w materiale TV Trwam.

Media Rydzyka apelują do widzów i słuchaczy

Obecnie trwające zmiany w mediach publicznych postępują niemal każdego dnia. Obecna władza wymieniła już zarządy TVP, PAP czy Polskiego Radia, co wiąże się także z wymianą dziennikarzy i prowadzących najpopularniejsze programy. "Wiadomości" zostały zastąpione nowym serwisem informacyjnym pod nazwą "19:30", a stacja TVP Info, która wznowiła niedawno nadawanie, również w swoim dziennikarskim składzie ma nowe twarze.

O zmianach w mediach publicznych w swoim informacyjnym programie telewizyjnym "Informacje Dnia" wypowiedziała się także telewizja ojca Rydzyka. Na antenie Telewizji Trwam pojawił się materiał, w którym zaapelowano do widzów.

- Ekipa Donalda Tuska zrobiła wszystko by siłowo zawłaszczyć media publiczne. Warto przypomnieć, że politycy związani z koalicją 13 grudnia próbowali niejednokrotnie blokować dotarcie do szerokiej liczby odbiorców Radiu Maryja i TV Trwam - zapowiedziała materiał prowadząca.

Ogromna wpadka w "19:30". Zbigniew Łuczyński wszystko pomieszał

Media Rydzyka o zmianach w mediach publicznych

W materiale telewizji Rydzyka przypomniano ostatnie lata i starania TV Trwam o obecność na cyfrowym multipleksie. Stwierdzono m.in., że politycy opozycji i "koalicja 13 grudnia" mieli próbować blokować Radiu Maryja i TV Trwam dostępu do szerokiego grona odbiorców. Zaapelowano do widzów i słuchaczy o mobilizację i wsparcie "na każdej możliwej płaszczyźnie".

- Nadawcy, Fundacji Lux Veritatis, zarzucano małą wiarygodność finansową. Mimo, że lewicowo-liberalne media na każdym kroku mówiąc o Radiu Maryja i TV Trwam używają słowa "imperium", gdy nadarzyła się okazja do zablokowania szerokiego dostępu telewizji do odbiorców, wybrano właśnie pretekst finansowy. Chodziło o to, by do multipleksu miała dostęp tylko określona grupa mediów - słyszymy w materiale.

Media Rydzyka apelują o wsparcie "na każdej możliwej płaszczyźnie"

W materiale przypomniano, że walka o obecność telewizji ojca Rydzyka na multipleksie rozpoczęła się od oddolnych inicjatyw widzów. Pomogło w tym ponad 180 marszów w obronie TV Trwam, a także ponad 2,5 mln zebranych podpisów. Przyczyniło się to do uzyskania miejsca na platformie.

- Z ust polityków koalicji 13 grudnia pojawiają się już pewne zapowiedzi wymierzone w fundację Lux Veritatis - słyszymy w materiale TV Trwam.

- Dlatego tak ważna jest dziś mobilizacja telewidzów TV Trwam i słuchaczy Radia Maryja, by wspierać te dzieła na każdej możliwej płaszczyźnie - dodaje autor materiału.

 

Źródło: "Informacje Dnia" TV Trwam