Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Media: Henryk Kowalczyk ma zastąpić Grzegorza Pudę
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 17.10.2021 16:44

Media: Henryk Kowalczyk ma zastąpić Grzegorza Pudę

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Jakub Kaminski/East News

Wszystko wskazuje na to, że w rządzie dojdzie do dwóch dymisji. Odejść mają minister klimatu i środowiska Michał Kurtka oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda. Stanowisko tego drugiego ma przejąć Henryk Kowalczyk.

Przetasowania w rządzie. Efekt negocjacji koalicyjnych

Już niedługo dojdzie do rekonstrukcji rządu. Jak ustalił portal gazeta.pl, nowym ministrem rozwoju ma zostać Piotr Nowak. Natomiast Anna Moskwa ma pokierować ministerstwem klimatu, z którego odejdzie Michał Kurtyka. Nowe twarze mają odpowiadać za politykę klimatyczną i negocjacje z Unią Europejską.

Tymczasem ministrem nowo-starego resortu sportu ma zostać Kamil Bortniczuk. Jego angaż ma wynikać z nowej umowy koalicyjnej między Prawem i Sprawiedliwością a Partią Republikańską. Zaskoczeniem może być fakt, że ów resort został zlikwidowany raptem sześć miesięcy temu. Jak mówili przedstawiciele rządu, teraz powstała “taka potrzeba”.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kowalczyk na ministra rolnictwa

Na tym jednak nie koniec przetasowań w rządzie. Według portalu Interia oprócz Kurtyki jest jeszcze jeden minister, który zostanie zdymisjonowany. Chodzi o szefa resortu rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorza Pudę. Jego miejsce ma zająć Henryk Kowalczyk.

Informacje te pokrywają się z tymi przekazanymi wcześniej przez konserwatywny portal wpolityce.pl. Kowalczyka zachwalał też ostatnio minister edukacji Przemysław Czarnek.

- Bardzo lubię i szanuję pana ministra rolnictwa Grzegorza Pudę, a zastąpić go ma chyba pan Henryk Kowalczyk, człowiek doświadczony w rolnictwie, więc zmiana na pewno jest dobra, choć Grzegorz Puda też jest dobrym ministrem rolnictwa, ale pewnie Henryk Kowalczyk będzie mógł wnieść jeszcze dodatkowo swoje doświadczenie z zakresu rolnictwa - powiedział Czarnek w rozmowie z Polsat News.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: gazeta.pl, interia.pl, Polsat News

Tagi: Rząd