Goniec.pl > Polityka > Mateusz Morawiecki pokazał zdjęcia ze strzelnicy: "Już ze mnie snajpera nie będzie"
Jan Jałowczyk
Jan Jałowczyk 09.01.2023 13:43

Mateusz Morawiecki pokazał zdjęcia ze strzelnicy: "Już ze mnie snajpera nie będzie"

morawiecki
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

W połowie 2022 roku Mateusz Morawiecki zapowiedział, że parlament w niedługim czasie pochyli się nad kwestią dostępu do broni w Polsce, "abyśmy byli jako państwo (...) silniejsze i lepiej przeszkolone w użyciu broni" - mówił premier. Tym razem szef rządu osobiście zjawił się na strzelnicy i wziął broń w swoje ręce, czym pochwalił się na Twitterze. Reakcja internautów była błyskawiczna. "Idealne pod memy" - kpią komentatorzy.

Mateusz Morawiecki pokazał zdjęcia ze strzelnicy

- Nasi parlamentarzyści w specjalnej ustawie będą pracowali w najbliższych miesiącach nad dostępem do broni. W szczególności dla młodych chłopców, dla panów, trzeba powtarzać tę informację, że dostęp do broni jest przede wszystkim po to, abyśmy byli jako państwo (...) silniejsze i lepiej przeszkolone w użyciu broni - powiedział 13 czerwca wizytując strzelnicę w Myszkowie, szef polskiego rządu.

- Musimy być na tyle silnie uzbrojeni, żeby odstraszać przeciwnika, nasza armia musi być tak silna, żeby najlepiej nie musiała być nigdy użyta, sprawdzona w boju - mówił wówczas premier. - Jeśli Rosji kiedykolwiek przyszłoby do głowy zaatakować Polskę, to Rosja musi wiedzieć, że w Polsce jest 40 milionów Polaków gotowych z bronią w ręku bronić swojej ojczyzny - podkreślał.

Tym razem Mateusz Morawiecki od słów przeszedł do czynów i chwycił za broń. Efektami wizyty na strzelnicy polityk pochwalił się na Twitterze. - Jak widać już ze mnie snajpera nie będzie… Cieszę się, że strzelectwo, też dzięki wsparciu rządu Prawa i Sprawiedliwości i Ministerstwa Obrony Narodowej coraz bardziej rozwija się w Polsce. Będziemy nadal inwestować w jego promocję i przemysł zbrojeniowy, bo wolne społeczeństwo musi umieć i mieć czym się bronić - podkreślał premier.

Internauci bezlitośni

Na dzisiejszej sesji zdjęciowej suchej nitki nie pozostawili Twitterowi komentatorzy. "Stary, ty masz sto procent celności. Rozstrzelałeś nasz kraj ze swoją bandą na amen" - uderzył w Morawieckiego jeden z internautów. Zdaniem innego, jedno ze zdjęć szefa rządu idealnie nadaje się na memy.

Kolejny z komentatorów idzie jeszcze dalej. - Drożyzna, brak tanich mieszkań dla młodych, fatalna służba zdrowia, kiepski poziom edukacji i uczelni wyższych, droższe pociągi powodujące wykluczenie komunikacyjne, a premier bawi się na strzelnicy. Żadnych kompleksowych planów i reform - grzmi.

Monika Wielichowska, posłanka Platformy Obywatelskiej z Dolnego Śląska przypomina dodatkowo obietnice, które szef rządu składał w połowie 2022 roku. Dotyczyły one budowy strzelnic w każdym powiecie.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Twitter