Goniec.pl
Polsat

Polsat

Mateusz Morawiecki demaskuje kłamstwo Donalda Tuska. "Nie tańczcie do muzyki Putina"

22 Października 2022

Autor tekstu:

Bartłomiej Cieślak

Bitwa o węgiel trwa w Polsce w najlepsze. Z jednej strony Polacy walczą o jakikolwiek dostęp do tego surowca w cenach, na które ich stać, a z drugiej strony politycy kłócą się o to, czyja to wina, że węgla nie ma, jest słabej jakości lub jest za drogi. Ostatnio to Donald Tusk zaatakował polski rząd, a ten nie pozostaje dłużny i w osobie premiera Morawieckiego odpowiada w mocny sposób.

Mateusz Morawiecki wziął dzisiaj udział w konferencji prasowej dotyczącej dostaw i cen węgla. Premier postanowił wyjaśnić wszelkie nieścisłości, jakie mogły się pojawić, a także postanowił bezpośrednio skontrować słowa Donalda Tuska o rzekomo słabej jakości węgla, który polski rząd sprowadził dla obywateli.

Według sondażu zleconego przez "Super Express" 48% Polaków nie chce słuchać Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk mogą przybić sobie piątkę. Polacy mają ich dość [SONDAŻ]

CZYTAJ DALEJ

Mateusz Morawiecki ostro odpowiada Tuskowi

- Jakość węgla jest sprawdzana trzykrotnie. Nie ma zapłaty, jeśli ten węgiel nie jest sprawdzony trzykrotnie. Chciałbym zdemaskować kłamstwo pana Tuska, który mówił o sprowadzanej glinie czy kamieniach malowanych na czarno - zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki przyznał, że węgiel do Polski jedzie z "17 różnych kierunków świata", a w ostatnich dniach do samorządów wyjechało 169 pociągów i 2700 ciężarówek pełnych węgla, który ma być sprzedawany z maksymalną ceną 2 tys. zł za tonę.

Premier zaznaczył również, że niektóre z samorządów zdecydowały się cenę tę obniżyć, za co premier gorąco im podziękował. Jedna polemika z Tuskiem nie skończyła się na tych kilku słowach.

- Wczoraj na Radzie Europejskiej w Brukseli wszyscy premierzy i prezydenci przyjęli zapis: przyczyna kryzysu energetycznego i gospodarczego jest jedna: napaść Rosji na Ukrainę i skutki tej napaści. Wszyscy premierzy i prezydenci zgodzili się co do tego, że przyczyną inflacji i wysokich cen gazu jest właśnie napaść Rosji na Ukrainę - oznajmił Morawiecki, uderzając tym samym w Donalda Tuska, który twierdził, że za wysokie ceny węgla odpowiada nieudolność polskiego rządu.

- Jeśli jakieś siły polityczne próbują zbić swój kapitał polityczny na manipulacjach to Rada Europejska prosi: nie grajcie, nie tańczcie do muzyki Putina. Panie Tusk, nie idźcie tą drogą, to jest woda na młyn Putina i Kremla - zwrócił się do lidera PO premier Mateusz Morawiecki.

Najnowszy sondaż o rządzie i inflacji to dla Mateusza Morawieckiego dotkliwy cios

Ekspertka wytknęła błędy Mateuszowi Morawieckiemu. Premier się nie popisał, zobacz zdjęcia

Mateusz Morawiecki postanowił iść z duchem czasu i stworzył newsletter. W najnowszym liście premiera można przeczytać między innymi, że "w całej Europie narasta bunt wobec politycznego marazmu i tego, że Europa odwraca się od własnych tradycji i bezmyślnie zmierza w kierunku nawet nie przepaści, ale jakiegoś bagna, w którym wszyscy potoniemy, robiąc miejsce dla innych cywilizacji". Poruszono również kwestię tradycyjnych wartości. Niestety, list szefa KPRM był naszpikowany błędami, co zrujnowało jego oficjalny charakter i naraziło szefa rządu na kpiny. Ekspertka ds. etykiety zwróciła uwagę na wszystkie uchybienia Mateusza Morawieckiego i jego współpracowników.

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Co podać dziecku na kaszel i ból gardła?

  • Na co pomaga neo-angin? Sprawdź

  • Opozycja może sfałszować wybory? Przeanalizowałem uchwały Sądu Najwyższego i nie mam wątpliwości [OPINIA]

Źródło: Polsat

Tagi:

Bartłomiej CieślakAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat byłem redaktorem. Interesuję się literaturą, popkulturą i grami planszowymi.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: bartlomiej.cieslak@goniec.pl

Podobne artykuły

zost

Wiadomości

Nie żyje Zbigniew "Vika" Wróblewski, założyciel kultowego zespołu Vader

Czytaj więcej >

Wiadomości

24-letnia Natalia wyszła na spacer i ślad po niej zaginął. Rodzina prosi o pomoc

Czytaj więcej >

Wiadomości

Jastrzębie-Zdrój: Seria wandalizmów na cmentarzu komunalnym. Policja apeluje do mieszkańców

Czytaj więcej >
Andrzej Duda
Grzegorz Jakubowski/prezydent.pl

Wiadomości

Andrzej Duda: W najbliższym czasie powstanie nowy rodzaj wojsk

Czytaj więcej >

Wiadomości

Niemcy. Gigantyczny karambol na autostradzie. Zderzenie 24 samochodów, jest wielu rannych

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kujawsko-Pomorskie: Próba uprowadzenia ucznia ze szkoły pod Grudziądzem

Czytaj więcej >