Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Mateusz Morawiecki demaskuje kłamstwo Donalda Tuska. "Nie tańczcie do muzyki Putina"
Bartłomiej Cieślak
Bartłomiej Cieślak 22.10.2022 15:05

Mateusz Morawiecki demaskuje kłamstwo Donalda Tuska. "Nie tańczcie do muzyki Putina"

Mateusz Morawiecki
Polsat

Bitwa o węgiel trwa w Polsce w najlepsze. Z jednej strony Polacy walczą o jakikolwiek dostęp do tego surowca w cenach, na które ich stać, a z drugiej strony politycy kłócą się o to, czyja to wina, że węgla nie ma, jest słabej jakości lub jest za drogi. Ostatnio to Donald Tusk zaatakował polski rząd, a ten nie pozostaje dłużny i w osobie premiera Morawieckiego odpowiada w mocny sposób.

Mateusz Morawiecki wziął dzisiaj udział w konferencji prasowej dotyczącej dostaw i cen węgla. Premier postanowił wyjaśnić wszelkie nieścisłości, jakie mogły się pojawić, a także postanowił bezpośrednio skontrować słowa Donalda Tuska o rzekomo słabej jakości węgla, który polski rząd sprowadził dla obywateli.

Mateusz Morawiecki ostro odpowiada Tuskowi

- Jakość węgla jest sprawdzana trzykrotnie. Nie ma zapłaty, jeśli ten węgiel nie jest sprawdzony trzykrotnie. Chciałbym zdemaskować kłamstwo pana Tuska, który mówił o sprowadzanej glinie czy kamieniach malowanych na czarno - zaznaczył premier.

Mateusz Morawiecki przyznał, że węgiel do Polski jedzie z "17 różnych kierunków świata", a w ostatnich dniach do samorządów wyjechało 169 pociągów i 2700 ciężarówek pełnych węgla, który ma być sprzedawany z maksymalną ceną 2 tys. zł za tonę.

Premier zaznaczył również, że niektóre z samorządów zdecydowały się cenę tę obniżyć, za co premier gorąco im podziękował. Jedna polemika z Tuskiem nie skończyła się na tych kilku słowach.

- Wczoraj na Radzie Europejskiej w Brukseli wszyscy premierzy i prezydenci przyjęli zapis: przyczyna kryzysu energetycznego i gospodarczego jest jedna: napaść Rosji na Ukrainę i skutki tej napaści. Wszyscy premierzy i prezydenci zgodzili się co do tego, że przyczyną inflacji i wysokich cen gazu jest właśnie napaść Rosji na Ukrainę - oznajmił Morawiecki, uderzając tym samym w Donalda Tuska, który twierdził, że za wysokie ceny węgla odpowiada nieudolność polskiego rządu.

- Jeśli jakieś siły polityczne próbują zbić swój kapitał polityczny na manipulacjach to Rada Europejska prosi: nie grajcie, nie tańczcie do muzyki Putina. Panie Tusk, nie idźcie tą drogą, to jest woda na młyn Putina i Kremla - zwrócił się do lidera PO premier Mateusz Morawiecki.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Polsat