Goniec.pl
marian banas

youtube.com Sejm RP

Marian Banaś ujawnił informacje na temat organizacji wyborów kopertowych

15 Września 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Marian Banaś przedstawił dziś w Sejmie informacje o wyborach kopertowych, które ostatecznie się nie odbyły. Jeszcze w sierpniu wniosek o uzupełnienie porządku obrad posłów w tej sprawie złożyła Koalicja Obywatelska. Wniosek przeszedł zaledwie dwoma głosami: "za" było 228 posłów, "przeciw" 226.

Marian Banaś poinformował, że kontrolą objęto pięć jednostek: Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pocztę Polską S.A. oraz Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych S.A. Wszędzie odkryto nieprawidłowości.

aktorka

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk, gwiazda filmu "Kogel-mogel"

CZYTAJ DALEJ

Marian Banaś przedstawił kolejne informacje odnośnie wyborów kopertowych

Podczas przemówienia Mariana Banasia, które otworzyło sejmowe obrady, posłowie PiS zdecydowali się opuścić salę. Wraz z nimi wyszedł też Mateusz Morawiecki.

- Premier Mateusz Morawiecki zdaniem kontrolerów przekroczył swoje uprawnienia, zaś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk nie dopełnił swoich obowiązków - grzmiał Marian Banaś.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

- Do dnia dzisiejszego Poczta Polska nie odzyskała kwoty 18 milionów 675 tysięcy złotych, natomiast Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych nie odzyskała kwoty 1 miliona 401 tysięcy złotych - przytaczał kolejne liczby szef NIK.

Szef NIK stanowczo mówił, że nie ma zamiaru uciekać od odpowiedzialności. Chce dalej realizować misję i "stać na straży grosza publicznego".

Jednocześnie szef NIK poinformował, że kontrole obejmowały okres od lutego 2020 roku do października 2020 roku. Ujawnione zastrzeżenia zgłoszono do kierowników kontrolowanych jednostek.

Analiza wszystkich dowodów dała podstawę, aby sprawę zgłosić do prokuratury Z kolei kilka dni temu, bo 9 września, NIK otrzymała postanowienia o odmowie wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomień dotyczących Poczty Polskiej i Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.

Marian Banaś zapowiedział, że te postanowienia zostaną zaskarżone. Potem głos zabrał poseł PiS, Grzegorz Lorek, który usprawiedliwiał decyzję władz ochroną obywateli w czasie panującej epidemii.

Wypowiedziała się również Małgorzata Kidawa-Błońska, która zaznaczyła, że już wcześniej ostrzegała przed "bezprawiem". Stwierdziła, że z raportu jak na dłoni widać "niekompetencję rządu, chaos i działanie na oślep na podstawie tylko ustnych decyzji".

Jak naprawdę nazywają się polskie gwiazdy? Przy 5. pytaniu można paść z wrażenia

Pytanie 1 z 5

Prawdziwe nazwisko Borysa Szyca to...

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet.pl

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Lech Wałęsa zamieścił niepokojący wpis. "Spotkanie z kolegami, może ostatnie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ryszard Czarnecki wygwizdany na meczu Polska - Słowenia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Andrzej Duda przekazał właśnie wiadomość. Polski generał objął ważną funkcję w NATO

Czytaj więcej >
uwaga na podejrzane numery

Wiadomości

Oszuści z zagranicy wydzwaniają pod różnymi numerami. Odebranie połączenia może słono kosztować

Czytaj więcej >
mężczyzna próbował uprowadzić 5-latkę

Wiadomości

Katowice: Próbował uprowadzić 5-latkę z placu zabaw, sąd go wypuścił

Czytaj więcej >

Wiadomości

Agresor napadł na 16-latka. Nie wiedział, że to multimedalista w sztukach walki

Czytaj więcej >