Goniec.pl
ABC/Materiały prasowe

ABC/Materiały prasowe

Nie żyje Norm Macdonald, aktor znany z telewizyjnych hitów

14 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Smutna wiadomość zza oceanu. W wieku 61 lat zmarł uwielbiany przez Polaków aktor , znany z takich filmów jak "Billy Madison" czy "Duże dzieci". Gwiazdor od dziewięciu lat walczył z rakiem.

Macdonald rozpoczął swoją karierę jako stand-uper w klubach w Ottawie. Prawdziwa sława nadeszła jednak wraz z propozycją występu w programie uwielbianym przez miliony Amerykanów pt. "Saturday Night Live".

aktorka

Nie żyje Krystyna Kołodziejczyk, gwiazda filmu "Kogel-mogel"

CZYTAJ DALEJ

Urodzony komik

Urodzony 17 października 1959 roku w Quebec City, Macdonald rozpoczął karierę w show-biznesie w kanadyjskich klubach komediowych, rozwijając charakterystyczny styl, który stał się jego znakiem rozpoznawczym. Zanim Macdonalda zatrudniono w SNL, był on scenarzystą sitcomu Roseanne. Później przez 5 lat prowadził segment "Weekend update", w którym m.in. ośmieszał takie gwiazdy jak Michael Jackson czy Bill Clinton.

Jego odejście z SNL zasmuciło wielu fanów i wzbudziło liczne kontrowersje. Macdonald rozpoczął wówczas nagrywanie własnego programu komediowego "The Norm Show", który prowadził przez 2 lata. W swojej karierze przygotował także jednosezonowy talk-show dla Netflixa. Wielokrotnie pojawiał się w takich programach jak "Late Night With David Letterman" czy "The Middle".

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Długoletnia partnerka i przyjaciółka komika Lori Jo Hoekstra, która była z nim aż do śmierci, powiedziała, że ​​Macdonald walczył z rakiem od prawie dekady, ale był zdeterminowany, aby zachować swoje problemy zdrowotne w tajemnicy, z dala od rodziny, przyjaciół i fanów.

- Nigdy nie chciał, aby diagnoza wpłynęła na sposób, w jaki postrzegają go widzowie lub którykolwiek z jego bliskich. Norm napisał kiedyś, że żart powinien kogoś zaskoczyć, nigdy nie powinien rozpieszczać - powiedziała Hoekstra. Macdonald miał pojawić się w składzie New York Comedy Festival w listopadzie.

Kariera aktorska

Karierę aktorską Macdonald rozpoczął w 1995 roku grając w filmie z Adamem Sandlerem pt. "Billy Madison". Na przestrzeni lat pojawił się w takcih hitach jak "Skandalista Larry Flynt", "Duże dzieci" czy "Jack&Jill". Był także aktorem dubbingowym. Jego głos można usłyszeć w komediach z serii "Dr. Dolittle". Jego ostatnią rolą filmową była ta w obrazie "The Ridiculous 6" z 2015 roku.

Tylko geniusze odpowiedzą w mniej, niż minutę. 5 pytań na spostrzegawczość

Pytanie 1 z 5

Ile cyfr znajduje się w numerze PESEL?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: deadline.com, Wikipedia

Ada RymaszewskaAutor

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy

Robert Makłowicz porównał Jarosława Kaczyńskiego do potrawy kuchni polskiej

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Zenek Martyniuk zagra samego siebie w serialu "Lombard. Życie pod zastaw"

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Ola Kwaśniewska czuła się samotna. Kiepsko znosiła prezydenturę ojca

Czytaj więcej >
Teresa Lipowska

Gwiazdy

Teresa Lipowska tęskni za mężem. Duchowo zapewnia go, że niedługo do niego dołączy

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Marta Manowska popłakała się, czytając list do rolnika od jednej z kandydatek

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Siostrzenica premiera to gwiazda telewizji. Wcześniej zmieniła nazwisko, odpowiedziała na spekulacje

Czytaj więcej >