Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Nie żyje jedna osoba, cztery są ranne. 13-latka walczy o życie, w akcji LPR
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 14.04.2024 18:33

Nie żyje jedna osoba, cztery są ranne. 13-latka walczy o życie, w akcji LPR

straż pożarna, śmigłowiec LPR
Fot. OSP Dziektarzewo

Czarna seria na polskich drogach trwa. W niedzielę (14.04) doszło do tragicznego wypadku we wsi Galomin na Mazowszu. Zderzyły się dwa samochody. Nie żyje jedna osoba, a czterech poszkodowanych trafiło do szpitali. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, który zabrał 13-letnią dziewczynkę.

Wypadek z udziałem 13-latki na Mazowszu

W niedzielę (14.04) we wsi Galomin w powiecie płońskim (woj. mazowieckie) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Wiadomości o tragicznym wypadku jako pierwszy przekazał lokalny portal plonskwsieci.pl.

Do wypadku doszło na jednym ze skrzyżowań. Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, iż doszło do wymuszenia pierwszeństwa przez skodę. Siła zderzenia była tak duża, że samochody wylądowały w pobliskich rowach.

Weszła do Biedronki i zaniemówiła. Zdjęcia robią furorę w sieci

Jedna osoba nie żyje, cztery zostały ranne

Akcja ratownicza była wyjątkowo wymagająca. Załoga karetki pogotowia  otrzymała wsparcie ze strony śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Helikopter zabrał ze sobą 13-letnią dziewczynkę.

ZOBACZ: Rowerzysta postanowił sam wymierzyć sprawiedliwość. Tego nie przewidział

Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, cztery z obrażeniami ciała trafiły do szpitala, w tym jedna w stanie ciężkim (jak dowiedzieliśmy się to 13-latka - przyp. red.), którą zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku w rozmowie z lokalnym portalem plonskwsieci.pl.

Policja wyjaśnia okoliczności wypadku

Ranni w wyniku wypadku nie trafili do jednego szpitala. Podjęto decyzję o przewiezieniu ich do placówek w Warszawie, Ciechanowie, Płocku oraz Płońsku. Ofiarą śmiertelną była kobieta siedząca za kierownicą samochodu, który najprawdopodobniej doprowadził do zderzenia.

ZOBACZ: Nie rób tego na balkonie. Kara to nawet 500 zł

Na miejsce wezwano również prokuratora. Pod jego nadzorem policjanci zabezpieczyli wszelkie dowody i ślady, które pomogą wyjaśnić okoliczności śmiertelnego wypadku.

Źródło: plonskwsieci.pl