Goniec.pl
Wojciech Maksymowicz

Piotr Molecki/East News

Maksymowicz odchodzi z Polski 2050. Opublikowano oświadczenie

1 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

Wirtualna Polska donosi, że Wojciech Maksymowicz rezygnuje z członkostwa w partii Polska 2050 Szymona Hołowni. - Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie - czytamy w oświadczeniu.

Wojciech Maksymowicz odchodzi z Polski 2050

Przypomnijmy, że dziennikarze Wirtualnej Polski w 2021 roku opisali przypadek błędu medycznego w klinice w Olsztynie, którą kieruje profesor Wojciech Maksymowicz. Pacjentka zmarła po operacji, została przeprowadzona przez lekarza bez uprawnień. W protokole widniało nazwisko Wojciecha Maksymowicza.

Mateusz Morawiecki

Awantura o pieniądze podczas posiedzenia rządu. "Ministrowie są rozgoryczeni"

CZYTAJ DALEJ

- Pacjentka w szpitalu w Olsztynie zmarła w wyniku błędu medycznego, a za błąd odpowiada cały zespół lekarski -  brzmi prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku. Profesor miał być asystentem przy zabiegu. Z ustaleń wynika, że wbrew dokumentom, nie było go jednak na sali operacyjnej. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw za sprawą dziennikarzy portalu Wirtualna Polska, Maksymowicz bronił się faktem, że nie zapadł prawomocny wyrok. Wypowiedzi w podobnym tonie mogliśmy usłyszeć z ust Szymona Hołowni.

Po publikacji Wirtualnej Polski Wojciech Maksymowicz tłumaczył, że zgodę na przeprowadzenie operacji wyraził konsultant krajowy w dziedzinie radiologii. Konsultant, rozmawiając z dziennikarzami portalu, zaprzeczył tym doniesieniom.

- Nagłówek pisma konsultanta krajowego jest różny od używanego przez mój sekretariat, zaś podpis, a raczej nieczytelny zygzak, nie jest moim podpisem - przekazał w rozmowie z Patrykiem Słowikiem prof. Jerzy Walecki, konsultant krajowy w dziedzinie radiologii.

Polska 2050 kilka tygodni temu zapowiedziała, że podejmie działania wobec posła. - Myślę, że do końca miesiąca ta decyzja zapadnie. Czekamy na spotkanie pana profesora z Szymonem Hołownią. Po tym spotkaniu zarząd podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie - mówiła Paulina Hennig-Kloska, wiceprzewodnicząca Polski 2050 w programie "Tłit" Wirtualnej Polski.

Dlaczego dopiero wtedy? - Wynika to z pewnej absencji pana posła. Nie był dostępny z powodów zdrowotnych, a potem przebywał za granicą. Wiem z jego mediów społecznościowych, że przebywa poza granicami kraju. [...] Do końca miesiąca decyzja w tej sprawie zapadnie. Jako członkini koła poselskiego i wiceprzewodnicząca partii również zawnioskowałam, by tę sprawę dogłębnie wyjaśnić - zapowiedziała wówczas posłanka Polski 2050. Teraz głos zabrał Wojciech Maksymowicz.

Mateusz Morawiecki w Sejmie otoczony kordonem ochrony

Mateusz Morawiecki ochraniany przez kordon funkcjonariuszy. Dziennikarze nie mieli szans

CZYTAJ DALEJ

Wojciech Maksymowicz wydał oświadczenie

- Rozstaję się z partią Polska 2050. Po długich rozmowach z jej liderami uznaliśmy, że tak będzie najlepiej zarówno dla organizacji, jak i dla mnie - napisał profesor w mediach społecznościowych.

- Należę do nielicznego grona posłów, którzy nie są parlamentarzystami zawodowymi. Obecnie skupiam się na innej aktywności niż praca partyjna, która staje się dla mnie zbędnym obciążeniem. Jak wielokrotnie powtarzałem, jestem najpierw lekarzem, dopiero później politykiem - dodał Wojciech Maksymowicz.

Jarosław Kaczyński

Pilne spotkanie kierownictwa PiS. W Sejmie huczy od plotek

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Katar 2022. Czesław Michniewicz nie wytrzymał. Jedno pytanie wyprowadziło go z równowagi

  • Katar 2022. Robert Lewandowski podsumował awans Polaków do 1/8 finału MŚ. Wystarczyły dwa słowa

  • Kolęda 2022. Szokujące wymagania księdza ze Śląska. Jest komentarz katowickiej kurii

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

500 plus: lepiej nie odkładaj złożenia wniosku o pieniądze na później

Wiadomości

Chcesz otrzymać pieniądze z 500 plus? ZUS przypomina o terminach złożenia wniosków

Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie: Pięcioosobowa rodzina uległa zatruciu, nie żyje czterolatek, policja prowadzi śledztwo

Czytaj więcej >
Władimir Putin, Choroba, Prezydent Rosji

Wiadomości

Generał SWR: Stan zdrowia Władimira Putina znacząco się pogorszył. "Lekarze spędzają u niego całe noce"

Czytaj więcej >
Pożyczki dla rolników w PKO BP

Wiadomości

PKO BP wyciąga pomocną dłoń do rolników, specjalna oferta. Do 300 tys. zł bez zabezpieczeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kultowy program po 24 latach znika z głównej anteny TVP. Widzowie są zaskoczeni, zadziwiająca zmiana

Czytaj więcej >
Polscy Strażacy, Trzęsienie Ziemi w Turcji, HUSAR, twitter

Wiadomości

Spektakularna akcja ratunkowa polskich strażaków w Turcji. Nagrania podbijają sieć

Czytaj więcej >