Goniec.pl
Łukasz Szumowski nagle zniknął

Fot. East News Jakub Kaminski

Dziennikarze dotarli do Łukasza Szumowskiego. Pracuje w szpitalu

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Po rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia, Łukasz Szumowski na długo zniknął z mediów. Były szef resortu parę razy pozwolił sobie na rozmowę z dziennikarzami, jednak na co dzień stara się nie wychylać. Nie znaczy to jednak, że lekarz zrobił sobi

Na kadencję Łukasza Szumowskiego przypadła pandemia koronawirusa. Lekarz nie miał łatwego zadania przed sobą i nie obyło się bez błędów – szczególnie tych wizerunkowych. Z czasem specjalista stracił zaufanie dużej części społeczeństwa. Ostatecznie w sierpniu zeszłego roku zrezygnował ze stanowiska ministra zdrowia.

Już trzy miesiące od momentu, w którym Łukasz Szumowski został ministrem zdrowia, specjalista musiał zmagać się z epidemią koronawirusa. Z każdym miesiącem na szefa resortu spadała coraz ostrzejsza krytyka. Ataki doprowadziły do tego, że wreszcie lekarz ugiął się pod presją i zrezygnował. Zaraz potem zniknął z mediów.

Łukasz Szumowski uległ krytykom

Słowa dotyczące noszenia maseczek wciąż wypomina się Łukaszowi Szumowskiemu, podkreślając, że rząd nieumiejętnie walczy z pandemią koronawirusa. Były minister zdrowia najpierw stwierdził na antenie RMF FM, że nie rozumie noszenia maseczek, ponieważ te nie pomagają.

Jednak już 16 kwietnia szef resortu rekomendował wprowadzenie nakazu zasłaniania nosa i ust. Wypowiedź o maseczkach była mu później wypominana wielokrotnie, podobnie jak słowa premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące pokonania pandemii.

Ogromny cień na wizerunek szefa resortu rzuciła sprawa respiratorów. Rządowi zarzuca się zakupienie sprzętu medycznego od człowieka, który w przeszłości handlował bronią. Po tym opozycja i dziennikarze jeszcze bardziej zaczęli atakować ministra.

Wreszcie Łukasz Szumowski postanowił zrezygnować ze stanowiska. Minister zdrowia 18 sierpnia 2020 złożył wniosek, który został przyjęty oficjalnie przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dwa dni później.

Jednak i wtedy były już minister nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Po rezygnacji wreszcie wybrać się na długo oczekiwany urlop. Zdjęcia podczas jego pobytu w Hiszpanii trafiłī do mediów. Wówczas Polska przygotowywała się do drugiej fali zarażeń.

Łukasz Szumowski pracuje w szpitalu

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się nowe zdjęcie Łukasza Szumowskiego. Tym razem jednak warunki nie przypominają wakacji. Były minister zdrowia dyżuruje w Tymczasowym Szpitalu Narodowym CSK MSWiA.

[EMBED-243]

Ekspert ds. bezpieczeństwa oraz prezes Fundacji AT System-Group Maciej Górski, który dyżurował wraz z Łukaszem Szumowskim, podziękował byłemu ministrowi za wspólną pracę i przypomniał, że misji ratowania życia nie należy wiązać z polityką.

Warto przypomnieć, że Łukasz Szumowski niedawno podpisał kontrakt z tymczasowym szpitalem MSWiA na Stadionie Narodowym. Specjalista kardiologiem oraz elektrofizjologiem. Ma też tytuł profesora nauk medycznych.

[EMBED-394]

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawił się Daniel Olbrychski

  • Rozpoczęła się msza pogrzebowa Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

Źródło: o2.pl

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Andrzej Duda został przedstawiony jako Hitler na okładce białoruskiej gazety "Mińska Prawda"

Czytaj więcej >
Wiadomości

Wiadomości

W "Wiadomościach" karę TSUE dot. Turowa połączono z działalnością Donalda Tuska w PE

Czytaj więcej >

Wiadomości

Konferencja Adama Niedzielskiego i Waldemara Kraski. Podpisano trójstronne porozumienie

Czytaj więcej >

Wiadomości

Już niedługo wszyscy sprzedawcy będą mogli wystawiać e-paragony

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Trwa remont prezydenckiej rezydencji na Helu. Zamówiono drogie meble

Czytaj więcej >
Ewakuacja

Wiadomości

Wrocław: Ewakuowano 30 osób. Koparka uderzyła w rurociąg

Czytaj więcej >