Goniec.pl
Krzysztof Krawczyk wzruszające sceny

Screen TVP

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka pojawił się Daniel Olbrychski

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Krzysztof Krawczyk zostanie pożegnany po raz ostatni. Dzisiaj tj. 10 kwietnia piosenkarz zostanie pochowany na cmentarzu w Grotnikach. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 12:00. Uroczystość pogrzebowa będzie miała charakter państwowy i będzie można

O godzinie 15:00 w Grotnikach pochowany zostanie Krzysztof Krawczyk. Król polskiej estrady spocznie w miejscowości, w której mieszkał wraz z żoną Ewą. Msza święta rozpoczęła się o 12:00 w archikatedrze w Łodzi. To jedna z najważniejszych uroczystości pogrzebowych w ostatnim czasie.

Przypominamy, że Krzysztof Krawczyk zmarł w poniedziałek 5 kwietnia. Artysta nazywany polskim Elvisem miał 74 lata. Fani do samego końca liczyli na to, że piosenkarz wróci do zdrowia. Niestety jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu.

Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka będzie uroczystością państwową. Polacy będą mogli obejrzeć transmisję z tego zdarzenia w telewizji na żywo. Na miejscu mają pojawić się dziennikarze reprezentujący największe media. Wśród uczestników dało się dostrzec także Daniela Olbrychskiego, z którym artysta przyjaźnił się od lat. Wspólnie nagrali także piosenkę.

Krzysztof Krawczyk ma zostać pochowany wraz ze swoim mikrofonem, do którego śpiewał w studiu przez 26 lat. W trumnie znajdą się również jego czarne okulary, w których pojawiał się na scenie i w teledyskach. Bardzo chciał, aby na uroczystości pojawiła się orkiestra dęta.

Przy trumnie sprawowana jest warta honorowa. Pojawiło się wiele wieńców, w tym ten od premiera Mateusza Morawieckiego. Msza zaczęła się od wzruszającego utworu „Abba Ojcze”.

- Myślę, że ta wspólnota, która zrodziła się wokół Krzysztofa Krawczyka, jest piękna, niespotykana, jedyna. [...] Dziękujemy Bogu za jego życie i za jego twórczość - mówił ksiądz na samym początku uroczystości.

Następnie po krótkim wstępie na ambonę wszedł Daniel Olbrychski. Został oficjalnie poproszony przez rodzinę zmarłego, aby przeczytał fragmenty z Pisma Świętego. List do Koryntian wywołał ogromne wzruszenie wśród zgromadzonych.

[EMBED-243]

Daniel Olbrychski i Krzysztof Krawczyk przyjaźnili się od lat i nawzajem odwiedzali. Aktor pozostawał w dobrych relacjach z żoną muzyka oraz z jego menadżerem.

- Dobroć, otwartość, była dla niego czymś naturalnym, jak oddychanie. Takie duże, wspaniałe, dobre dziecko, na dodatek piekielnie zdolne - mówił Daniel Olbrychski o zmarłym w materiale TVN.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje Władysław Szustorowski z „Sanatorium miłości”

  • Rafał Brzozowski przekazał smutne informacje. Rozstał się z partnerką

  • Pierwsza żona Krzysztofa Krawczyka wybaczyła mu zdradę

Źródło: TVP

Mateusz Sidorek

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Agnieszka Chylińska

Gwiazdy

Agnieszka Chylińska przerwała występ uczestnika "Mam talent". Nie podobał jej się jego głos

Czytaj więcej >
Ewa Błaszczyk

Gwiazdy

Ewa Błaszczyk buduje klinikę "Budzik" dla dorosłych. Napotkała problemy finansowe

Czytaj więcej >
Polsat/ WBF

Gwiazdy

Iza Małysz tańczy lepiej, gdy jej mąż siedzi na widowni. Adam Małysz przynosi jej szczęście?

Czytaj więcej >

Gwiazdy

Artur Barciś zdementował plotki. Poszło o nadgorliwy katolicyzm

Czytaj więcej >
aktorka

Gwiazdy

Krystyna Kołodziejczyk zmarła dwa tygodnie po śmierci drugiego męża

Czytaj więcej >
Doda

Gwiazdy

Doda opublikowała nowe zdjęcie. Wspięła się na barierki schodów w metrze

Czytaj więcej >