Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Telewizja > Likwidator TVP wysłał specjalne pismo do KRRiT. Padło ultimatum
Piotr Dutka
Piotr Dutka 06.02.2024 08:19

Likwidator TVP wysłał specjalne pismo do KRRiT. Padło ultimatum

Siedziba TVP
Pawel Wodzynski/East News

Nie milkną echa głośnej afery związanej z “przejęciem” TVP. Likwidator spółki, Daniel Gorgosz wystosował specjalne pismo do KRRiT z wezwaniem do zapłaty. Chodzi o niebagatelną kwotę 38,8 mln złotych z abonamentu RTV, która musi zostać wpłacona w ciągu siedmiu dni. W sytuacji, gdy środki nie zostaną zaksięgowane na rachunku TVP, sprawa zostanie skierowana do sądu. 

Likwidator TVP wystosował ważne pismo do KRRiT. Daje tylko 7 dni

Pod koniec minionego roku, rodzima opinia publiczna żyła głośnymi zmianami w TVP, które wywołały niemałe poruszenie w całym społeczeństwie. Część osób dopingowała ekipę ministra Sienkiewicza, jednak znaleźli się również i tacy, którzy w otwarty sposób bronili starego porządku, bez pardonowo krytykując działania nowej opcji rządzącej. 

Choć od grudniowych wydarzeń minęło sporo czasu, zawirowania wokół TVP w dalszym ciągu stanowią interesujący temat w debacie publicznej. 

W poniedziałek likwidator TVP przesłał na biurko szefa Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji specjalny list z wezwaniem do zapłaty. W przedsądowym piśmie, Maciej Świrski został poinformowany, że ma siedem dni na zapłatę pokaźnej sumy pieniędzy, które należą się spółce.

Chodzi o niebagatelną kwotę przekraczającą 38 milionów złotych z opłat abonamentowych, które miały zasilić rachunek TVP w dwóch transzach, odpowiednio 11 oraz 22 stycznia . Nie zostały one jednak zaksięgowane, co zmusiło Daniela Gorgosza (likwidatora TVP) do podjęcia takiego, a nie innego ruchu. 

Rafał Patyra zdradził kulisy odejścia z TVP po latach. "Nie chcieli mnie, ani ja ich"

Likwidator TVP wysłał ważne pismo do KRRIT. Postawił ultimatum

Daniel Gorgosz podparł swoje działania korzystając z harmonogramu przekazanego spółce przez szefa KRRiT, który dołączono do pisma z 23 października ubiegłego roku. Likwidator TVP w wysłanym piśmie podkreślił, że pieniądze muszą zostać wpłacone na rachunek bankowy spółki. 

Szykują się duże zmiany w TVP. Co dalej z “19.30”? Widzowie będą zaskoczeni

W wezwaniu do zapłaty podkreślił również, że w sytuacji, gdy środki nie zostaną zaksięgowane na koncie TVP, sprawa zostanie skierowana na drogę sądową. W piśmie można przeczytać, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ma zaledwie 7 dni na uregulowanie należności

Warto podkreślić, że o przesunięciu wypłaty styczniowych transz KRRiT zdecydowała 10 stycznia. Informowano wówczas, że środki, które zostały przewidziane dla TVP nie zostaną udostępnione w przewidzianym wcześniej terminie. Wszystko przez głośny "chaos prawny powstały w jednostkach publicznej radiofonii i telewizji, wywołany kontrowersyjnymi decyzjami ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bartłomieja Sienkiewicza. 
 

KRRiT reaguje na wezwanie likwidatora TVP

Przewodniczący KRRiT podkreślił, że wezwanie nie może zostać rozpatrzone. Dodał, że Daniel Gorgosz nie posiada uprawnień, by występować w imieniu spółki: Telewizja Polska Spółka Akcyjna.

W swoim oświadczeniu zaznaczył również, że istnieje spółka TVP S.A., która jest w stanie likwidacji. 
 

 

Źródło: Interia.pl

 

Tagi: TVP