Goniec.pl
Leszek Miller

TOMASZ RADZIK/East News Piotr Molecki/East News

Leszek Miller: Nie mamy rządu, w którym premier jest premierem

6 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Irmina Jach

W ubiegłym tygodniu Zbigniew Ziobro w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" stwierdził, że żaden rząd nie dokonał takiego transferu suwerenności do Brukseli jak rząd Mateusza Morawieckiego. Spór pomiędzy ministrem sprawiedliwości a premierem jest tematem dyskusji zarówno wśród obywateli, jak i polityków. W rozmowie z portalem Wirtualna Polska głos na ten temat zabrał Leszek Miller, europoseł i były premier.

Leszek Miller w rozmowie z portalem Wirtualna Polska podkreślił, że konflikt pomiędzy Zbigniewem Ziobrą a Mateuszem Morawieckim narasta od dłuższego czasu. Nie pomaga słabość premiera, który nie wyciąga wobec ministra żadnych konsekwencji.

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński ma powody do obaw. PiS prowadzi, ale traci poparcie

CZYTAJ DALEJ

Leszek Miller: Nie mamy jako Polacy rządu, w którym premier jest premierem

- Zbigniew Ziobro prowadzi własną wojenkę przeciwko własnemu rządowi już od dawna. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że pan Ziobro źle znosi obecność premiera Morawieckiego, być może sam chętnie by objął tę funkcję. Wykorzystuje zajmowane stanowisko przeciwko Unii Europejskiej. To się objawia w rozmaity sposób. Uważa, że umocni elektorat - mówił Leszek Miller w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

- W normalnym rządzie, w którym prezes Rady Ministrów jest rzeczywiście premierem, taki minister nie zagrzałby długo miejsca. Premier natychmiast by go zdymisjonował, ale my nie mamy jako Polacy rządu, w którym premier jest premierem - dodał były premier.

Patrycjusz Wyżga, prowadzący program "Newsroom WP" na portalu Wirtualna Polska, zapytał europosła, co by zrobił, gdyby takie sytuacje miały miejsce w kierowanym przez niego rządzie. Leszek Miller nie wahał się nawet przez chwilę.

Przemysław Czarnek będzie rozmawiał ze związkowcami w sprawie wcześniejszych emerytur nauczycieli.

Przemysław Czarnek mówi o emeryturach. "Musimy do tego wrócić"

CZYTAJ DALEJ

Leszek Miller chciałby dymisji Zbigniewa Ziobry?

- Natychmiast zostałby zdymisjonowany. Mam bardzo krytyczną opinię w stosunku do działalności pana Ziobry na stanowisku ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, albowiem on wykorzystuje tę posadę do swoich politycznych celów. Jego działalność polega na umacnianiu swojego środowiska politycznego, co wiąże się z rozmaitymi awansami. Nie tylko w Warszawie, ale również w terenie. Mam na myśli przede wszystkim prokuratury. Wszczyna takie śledztwa, które mu odpowiadają, natomiast nie wszczyna dochodzeń, które z jego punktu widzenia są szkodliwe politycznie. Jeżeli Ziobro mówi, że po raz pierwszy mamy rząd, który dokonuje takich koncesji politycznych, co jest nieprawdą, to po raz pierwszy mamy ministra sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, który wykorzystuje stanowisko do celów politycznych - stwierdził były premier w rozmowie z portalem Wirtualna Polska.

Dziennikarz WP podczas wywiadu przypomniał słynną wypowiedź Leszka Millera, który przed komisją śledczą ds. afery Rywina powiedział do obecnego ministra sprawiedliwości "pan jest zerem, panie Ziobro". - Ja mówiąc wtedy te słowa popełniłem błąd, bo ja wyraźnie wtedy przeszacowałem pana Ziobrę - tłumaczył były premier w rozmowie z wp.pl.

Lech Wałęsa zaskoczył wszystkich swoim stwierdzeniem o pracowitości Donalda Tuska.

Lech Wałęsa: "Donald Tusk nigdy nie pracował". Mocne słowa byłego prezydenta

CZYTAJ DALEJ

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Mongolia: Protesty przeciwko inflacji i korupcji. Szturm na budynki rządowe

  • Kaczyński wytyka lekarzom pensje. Ile zarabiają naprawdę?

  • Poważne problemy właściciela słynnych zakładów mięsnych. Czterystu oszukanych na 23 mln zł

Źródło: Wirtualna Polska

Tagi:

Irmina JachAutor

Redaktor naczelna portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

policjant kajdanki
Polska Policja

Wiadomości

Dolnośląskie: Przedstawiono zarzuty handlarzowi narkotykami. Miała mu pomagać 14-latka

Czytaj więcej >

Wiadomości

Oszuści podszywają się pod bank PKO. Wydano ostrzeżenie, klienci narażeni na straty

Czytaj więcej >
Szewach Weiss

Wiadomości

Szewach Weiss nie żyje. Były ambasador Izraela w Polsce miał 87 lat

Czytaj więcej >
Spalony Autobus, MPK Łódź

Wiadomości

Łódź: 5 zastępów straży pożarnej gasiło pożar autobusu MPK

Czytaj więcej >
JRG PSP Zakopane

Wiadomości

Podhale: Ewakuacja pasażerów pociągu. Linia wysokiego napięcia spadła na trakcję kolejową

Czytaj więcej >
Iberion

Wiadomości

Ogromne zagrożenie na południu Polski. Wysoki poziom alertów, trzeba wiedzieć

Czytaj więcej >