Goniec.pl
[II-51]

goniec.pl

Lech Wałęsa szuka partnerów biznesowych

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Irmina Jach

Udostępnij:

Lech Wałęsa regularnie skarży się w mediach na kiepską sytuację finansową. Niedawno w sieci pojawiła się oferta pracy wystosowana przez byłego prezydenta. Teraz polityk poszukuje partnerów biznesowych. Ma zamiar założyć własną działalność gospodarc

- Postanowiłem włączyć się w świat biznesu, który zapewni mi godziwe utrzymanie i tu spróbować swoich sił - napisał Lech Wałęsa na Facebooku. Dodał, że po pięciu dekadach spędzonych na scenie politycznej przyszedł czas na zadbanie o osobiste finanse.

Lech Wałęsa szuka partnerów biznesowych

Były prezydent przyznał, że dotychczas nie zwracał wystarczającej uwagi na swoje fundusze, gdyż był skupiony na angażowaniu się w problemy polityczne i społeczne. Pandemia koronawirusa stała się dla niego motywacją do przewartościowania priorytetów.

Lech Wałęsa w najnowszym wpisie zadeklarował, że polityką będzie zajmował się do końca swoich dni. Pragnie jednak, by w jego życiorysie znalazły się pozycje, o których do tej pory nie marzył. Postanowił, że idealnym krokiem na emeryturze będzie włączenie się w świat biznesu

Były prezydent ma nadzieję, że założenie własnej działalności gospodarczej może przynieść mu duże wpływy na konto bankowe. Nie zamierza jednak podejmować się takiego wyzwania samotnie. Z jego najnowszej propozycji może skorzystać duża grupa Polaków.

Lech Wałęsa nie wyjaśnił, na czym miałby polegać jego pomysł na biznes. Z jego wpisu nie wynika jednoznacznie, czy zastanowił się już nad formą działalności. Były prezydent ma jednak nadzieję, że uda mu się znaleźć inwestorów, z którymi będzie mógł dopełnić dzieła.

- Zapraszam właścicieli firm i moich przyjaciół, aby usiedli ze mną do stołu i wspólnie zbudowali biznesplan i dochodową markę - zachęcał Lech Wałęsa za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W ubiegłym roku podczas wywiadu dla „Rzeczpospolitej” Lech Wałęsa zaczął uskarżać się na niskie zarobki. Pandemia pokrzyżowała jego plany związane z wystąpieniami publicznymi. Polityk twierdził, że jeżdżąc po całym świecie mógł zarabiać pieniądze, które następnie rozdawał swoim najbliższym.

Obecnie ma do dyspozycji wyłącznie prezydencką emeryturę, która po upływie kadencji stanowi 3/4 kwoty pobieranego wcześniej wynagrodzenia zasadniczego, czyli blisko 9,5 tysięcy złotych. Może także liczyć na 12 tysięcy złotych miesięcznie na prowadzenie biura.

To nie koniec przywilejów, które przysługują byłemu prezydentowi. Lech Wałęsa może bez ograniczeń korzystać z ochrony funkcjonariuszy SOP i państwowej limuzyny. Wszystko wskazuje jednak na to, że zarobki, o których może pomarzyć większość emerytów, nie są wystarczające dla założyciela NSZZ „Solidarność”.

  • Śmierć przyjaciela zdruzgotała Michała Wiśniewskiego. W nocy opublikował smutne wspomnienie

  • Matylda Damięcka w piękny sposób pożegnała zmarłego Bronisława Cieślaka

  • Tragiczny wypadek na A4. Dwie osoby zginęły na miejscu

Irmina JachAutor

Wydawca portalu Goniec.pl. Jestem absolwentką filologii polskiej. Przez ostatnie lata pracowałam jako specjalista ds. marketingu. W wolnym czasie czytam książki. Najchętniej sięgam po literaturę faktu. Interesuję się także tematyką kryminalną i polskim himalaizmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: irmina.jach@goniec.pl

Podobne artykuły

Wikimedia/The Russian Presidential Press and Information Office

Wiadomości

Władimir Putin rozmawiał z kanclerzem Austrii. Padły absurdalne oskarżenia pod adresem Ukrainy

Czytaj więcej >
Boris Johnson

Wiadomości

"Corriere della Sera": Tajny plan Borisa Johnsona. Pod uwagę brana jest także Polska

Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny absurdalny materiał białoruskiej telewizji. Nie zabrakło przykładów z Polski

Czytaj więcej >
goniec.pl

Wiadomości

"Kłamią, manipulują i lekceważą nasz naród". Emerytka miażdży rząd PiS-u

Czytaj więcej >
Dawid Mirkowski

Wiadomości

Policja poszukuje Dawida Mirkowskiego. Jest podejrzany o udział w zabójstwie na Nowym Świecie

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Dlaczego Agata Duda nie zabiera głosu publicznie? Młodszy brat tłumaczy

Czytaj więcej >