Goniec.pl > Polityka > Wielka radość w rodzinie Lecha Wałęsy. W Boże Ciało po raz czternasty został dziadkiem
Natalia Janus
Natalia Janus 16.06.2022 21:46

Wielka radość w rodzinie Lecha Wałęsy. W Boże Ciało po raz czternasty został dziadkiem

Lech Wałęsa
AFP/EastNews

Wspaniała wiadomość w Boże Ciało. Magdalena Wałęsa i jej mąż Lech Artur Wałęsa powitali na świecie córkę. To już czternasty wnuk Lecha Wałęsy, legendy Solidarności.

Dziewczynka na świat przyszła w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku w Boże Ciało, 16 czerwca 2022 r. Kilkanaście minut po godz. 15:00 o tym wydarzeniu poinformował jej tata, gdański radny Lech Artur Wałęsa.

Były prezydent Lech Wałęsa ma już 14 wnucząt!

- Nasze szczęście, Helenka - napisał na swoim profilu na Facebooku, urozmaicając post serduszkami. Pod postem od razu pojawiły się gratulacje i życzenia wszystkiego najlepszego dla Helenki i jej rodziców.

Narodziny Helenki są zaledwie w kilka dni po urodzinach jej taty. Lech Artur Wałęsa świętował swoje urodziny 10 czerwca. Lech i Magda Wałęsowie mają już synka Karola (2 l. i 4 miesiące). Helenka jest 14. wnukiem Lecha i Danuty Wałęsów.

"Dziadek już wie i bardzo się cieszy"

Zięć byłego prezydenta podzielił się też swoimi wrażeniami z dziennikarzami- Helenka waży 3,470 g, urodziła się dziś ok. godz. 5:30. Do szpitala przyjechaliśmy o 22:30 - zdradził "Faktowi".

- Mała dużo śpi, miała pierwsze badania, wszystko jest w porządku, ma 10 punktów na 10, wszystko standardowo, jesteśmy niesamowicie szczęśliwi! - dodał świeżo upieczony tata.

Wyznał też, że nie tylko córeczka, ale i jego żona czuje się bardzo dobrze.

Jest szczęśliwa, podobnie jak on i sam dziadek Helenki, czyli Lech Wałęsa. - Magdalena czuje się świetnie, bardzo dobrze, jest taka kochana, taka szczęśliwa, ja też, aż się rozpłakałem ze wzruszenia. (...) Dziadek już wie, cieszy się bardzo, pogratulował nam - zdradził Lech Artur Wałęsa.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Fakt.pl