Goniec.pl > Polityka > Andrzej Duda przemówił na pogrzebie księdza Sochackiego. Internauci zwrócili uwagę na jego słowa
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 07.09.2021 14:29

Andrzej Duda przemówił na pogrzebie księdza Sochackiego. Internauci zwrócili uwagę na jego słowa

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
Piotr Molecki/East News

Kolejna wpadka Andrzeja Dudy. Tym razem według internautów prezydent nie popisał się na pogrzebie znanego duchownego. Składając podziękowania, głowa państwa pomyliła premiera z prezesem Prawa i Sprawiedliwości, co natychmiast wychwycili internauci.

We wtorek Andrzej Duda brał udział w pogrzebie ks. Zdzisława Sochackiego, proboszcza parafii archikatedralnej na Wawelu. W trakcie swojego przemówienia dziękował rządowi Zjednoczonej Prawicy za przyznanie funduszy potrzebnych do wyremontowania grobów królewskich. Wymieniając poszczególnych zasłużonych, zaliczył jednak kolejną w ostatnich dniach wpadkę.

Andrzej Duda myli premiera z prezesem PiS?

- Bardzo dziękuję pani premier i panu premierowi i wszystkim moim koleżankom i kolegom, którzy stanowią Zjednoczoną Prawicę na czele z panem premierem Jarosławem Kaczyńskim, że z satysfakcją ksiądz prałat mi mówił, że wszystkie te remonty, które chciał zrobić w ciągu ostatnich 6 lat zrobił - mówił podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.

Internauci od razu zaczęli żartować z fatalnej pomyłki popełnionej przez głowę państwa. Andrzej Duda najwyraźniej poczuł się tak swobodnie, że zapomniał zachować jakiekolwiek pozory i szefem rządu nazwał Jarosława Kaczyńskiego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Faktem jednak jest, że Jarosław Kaczyński pełnił niegdyś funkcję premiera w latach 2006-2007. Jednak internauci zauważyli, że dziękując w pierwszej kolejności pani i panu premierowi, powinien przedstawić prezesa PiS tytułem obecnie pełnionej funkcji.

Pozostaje też jeszcze jedna kwestia - podczas rozpatrywania przez Sejm akceptacji wprowadzenia stanu wyjątkowego, Andrzej Duda powinien pojawić się w sali. Niestety, próżno było go wypatrywać. Niektórzy są dość rozgoryczeni, że stawił się osobiście na pogrzebie duchownego, a nie znalazł czasu na sejmowe sprawy.

Pogrzeb księdza Sochackiego

W ostatnim pożegnaniu ks. Zdzisława Sochackiego udział wzięli m.in. prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński. Nabożeństwo odbyło się w katedrze na Wawelu. Andrzej Duda, wspominając duchownego, mówił o wielokrotnych spotkaniach z księdzem prałatem podczas wizyt na grobach pary prezydenckiej. Podkreślał także, jak wielkim i wspaniałym opiekunem katedry był ks. Sochacki, a przede wszystkim życzliwym i wyrozumiałym człowiekiem.

Prezydent wyraził też nadzieję, że wkrótce znajdzie się godny następca zmarłego, który z równą troską będzie dbał o parafię archikatedralną na Wawelu.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: wp.pl, Facebook