Goniec.pl
tadeusz rydzyk

Jakub Kaminski/East News

Na imprezie Radia Maryja zabrakło czołowych polityków prawicy

7 Września 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Duże zaskoczenie na pikniku organizowanym przez Radio Maryja. W tym roku na imprezie nie pojawili się widywani tam w ostatnich latach czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym Jarosław Kaczyński. To wielki cios dla ojca Tadeusza Rydzyka i jego imperium.

O corocznym spotkaniu Radia Maryja "Dziękczynienie w Rodzinie" pisaliśmy już, poruszając temat występu na uroczystości lidera Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego. Piosenkarz nie był jednak jedynym honorowym gościem, bo na imprezie pojawili się także politycy PiS, choć w nieco okrojonym składzie.

Karolina Małysz

Małyszowie w prezencie ślubnym podarowali córce szczególny talon

CZYTAJ DALEJ

PiS ignoruje Tadeusza Rydzyka?

Ojciec Tadeusz Rydzyk z pewnością czuł się zawiedziony, gdy zobaczył, że wśród przybyłych nie ma nikogo ze ścisłego kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jeszcze rok temu wraz ze słuchaczami Radia Maryja świętował sam prezes partii Jarosław Kaczyński oraz szef MON, Mariusz Błaszczak, którego resort patronuje wydarzeniu.

Taki obrót spraw to dla Ojca Dyrektora, jak pisze "Super Express", siarczysty policzek. Można by rzec, że partia Jarosława Kaczyńskiego zignorowała duchownego, z którym od wielu lat idzie ręka w rękę. Wynagrodzeniem za trud, jaki redemptorysta wkłada w nabijanie PiS-owi słupków wyborczych była w tym roku skromna wizyta ministra edukacji Przemysława Czarnka oraz wiceszefa MON Wojciecha Skurkiewicza.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Co więcej, o. Rydzyk nie otrzymał również listu od prezydenta Andrzeja Dudy. W zamian za to na spotkaniu pojawiła się tylko szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, a także parlamentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych.

Czarnek dziękuje Radiu Maryja

Płomienną przemowę wygłosił podczas uroczystości wspomniany już minister edukacji. Przemysław Czarnek zwracał uwagę na znaczącą rolę Radia Maryja i Telewizji Trwam, nie szczędząc Rydzykowi ciepłych słów.

- Co by było, gdyby nie Radio Maryja? Walec laicyzacji przejechałby nas jak na Zachodzie. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja. Myśląc o przeszłości, dziękujemy za Radio Maryja, za biskupów takich jak bp Wiesław — wykształcony w KUL-u. Za KUL też dziękujemy. - mówił Czarnek.

Jak dodawał, zarówno on jak i jego żona, która także stawiła się w Toruniu, czują się częścią rodziny Radia Maryja i podkreślał, jak historycznym wydarzeniem są zbliżające się 30. urodziny rozgłośni. Wiceszef MON zapewniał zaś o bezpieczeństwie Polski.

Na te słowa zareagował sam o. Tadeusz Rydzyk, który stwierdził, że dziś kraj nasz znajduje się w dużym niebezpieczeństwie. Do jego zwalczenia potrzeba, zdaniem duchownego, potężnej mobilizacji i jedności, a nie targowicy.

Warto wspomnieć także, że za rządów PiS „Dziękczynienie w Rodzinie" jest wspierane przez publiczne instytucje lub spółki z udziałem skarbu państwa. Do Torunia zjeżdżali do tej pory czołowi politycy tej partii, w tym prezes PiS i Antoni Macierewicz. W tym roku uroczystości odbyły się bez nich. Oznaczać to może niepokojący sygnał dla o. Rydzyka.

Największe sekrety rodziny Małyszów. Numer 4 wprawia w osłupienie nawet największych fanów

Pytanie 1 z 6

W jakim programie obecnie występuje żona Adama Małysza?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: o2.pl, wyborcza.pl

Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

policja

Wiadomości

Zachodniopomorskie: W pensjonacie znaleziono zwłoki 40-latka. Prawdopodobnie doszło do zbrodni

Czytaj więcej >
sinice

Wiadomości

Mężczyzna wykąpał się w Bałtyku. Jest zakażony bakterią Vibrio vulnificus

Czytaj więcej >

Wiadomości

Aleksander Kwaśniewski ocenił wystąpienie Andrzeja Dudy podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ

Czytaj więcej >
konferencja

Wiadomości

Posłowie Dariusz Joński i Michał Szczerba zostali wyproszeni z konferencji prasowej

Czytaj więcej >
tk

Wiadomości

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozprawę w sprawie wyższości prawa unijnego nad krajowym

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda przed sesją ONZ pomylił prezydentów USA

Czytaj więcej >