Goniec.pl

Piotr Molecki/East News

Kukiz wystartuje z list PiS? "Nie widzę przeszkód"

7 Października 2021

Autor tekstu:

Konrad Wrzesiński

Pytany o możliwość wystartowania z list Prawa i Sprawiedliwości w przyszłych wyborach parlamentarnych, Paweł Kukiz odparł, że nie wyklucza podobnego rozwiązania. – Jeśli PiS będzie realizował naszą umowę i jeśli wpisze do programu na następną kadencję również kolejne postulaty Kukiz’15, to nie widziałbym przeszkód przy starcie wszystko jedno w jakiej formule – przekazał lider ugrupowania.

Rekonstrukcja rządu z wolna staje się faktem. Dość powiedzieć, że w środę doszło do spotkania Andrzeja Dudy z byłym posłem Porozumienia Kamilem Bortniczukiem (obecnie Partia Republikańska). Parlamentarzysta ma zostać szefem nowego Ministerstwa Sportu. Doniesienia potwierdził Paweł Szrot, szef Gabinetu Prezydenta RP.

Wobec przetasowań wewnątrz ekipy rządzącej, w przestrzeni publicznej pojawiły się informacje, według których na istotne stanowisko w rządzie miałby również liczyć Paweł Kukiz.

Kukiz: Przyszedłem do polityki dla konkretnych ustaw

Lider Kukiz'15, formacji, która w czerwcu tego roku podpisała umowę programową z Prawem i Sprawiedliwością, zaprzeczył jednak doniesieniom. Podkreślił, że nie należy do klubu PiS i w ramach współpracy nie otrzymuje podobnych propozycji.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Nie zamierzałem i nie zamierzam walczyć o żadne stanowiska – zapewnił Paweł Kukiz w rozmowie z PAP. – Przyszedłem do polityki dla konkretnych ustaw.

Poseł zaznaczył też, że jego jedynym interesem jest "wprowadzenie ustaw korzystnych dla obywateli", co, jak podkreślił, "udowadnia od wielu miesięcy". – To jest dowód na to, że wszystkie zarzuty, które były pod moim adresem formułowane: "co ci dali", "sprzedałeś się" wzięły w łeb – przekazał Kukiz.

Kukiz o zarzutach: Mierzą innych swoją miarą

Zdaniem lidera formacji politycy, którzy "gremialnie krzyczeli »co ci dali?«, »za co się sprzedałeś?«", podnosili głos, ponieważ "mierzą innych swoją miarą".

A ja się ich miarą nie dam mierzyć, bo nie jestem z ich gliny – zapewnił Paweł Kukiz. Dodał przy tym, że zaangażował się w politykę, by wprowadzać zmiany korzystne dla Polek i Polaków.

Oni w ogromnej mierze przyszli do polityki, bo to jest ich sposób na życie i zarabianie pieniędzy, a tak się dzieje się dlatego, bo taki mamy ustrój, który umożliwia tego typu działania – mówił Paweł Kukiz. – Ja robię wszystko, żeby chociaż trochę nadkruszyć ten ustrój.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres [email protected]. pl

Źródło: PAP

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Przeprowadzono sondaż ws. "Lex Tusk". Miażdżące wyniki dla PiS-u
Czytaj więcej >

Wiadomości

Polacy ocenili jakość przywództwa Jarosława Kaczyńskiego. Ważny sondaż przed wyborami
Czytaj więcej >

Wiadomości

Nowe świadczenie uchwalone. Będą dodatkowe pieniądze m.in. dla osób z niepełnosprawnościami
Czytaj więcej >

Polityka

Andrzej Duda podjął decyzję ws. "Lex Tusk". Prezydent podpisze ustawę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kiedy darmowe leki dla osób 65+ i dzieci? Minister zdrowia mówi o pośpiechu rządu
Czytaj więcej >

Świat

Aleksandr Łukaszenka miał trafić do szpitala w Moskwie? Zaskakujące doniesienia opozycjonisty
Czytaj więcej >
Konrad Wrzesiński

Redaktor portalu Goniec.pl. Absolwent American Studies Center. Prywatnie miłośnik sportu i literatury pięknej, w szczególności polskiej i rosyjskiej.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]