Goniec.pl

Iberion

Nie żyje polski ksiądz. Parafianie pogrążeni w żałobie

20 Maja 2023

Autor tekstu:

Jan Jałowczyk

Diecezja Opolska poinformowała o śmierci księdza prałata Bonifacego Madli. Wieloletni proboszcz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i kustosz sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odszedł w wieku 84 lat. 

Nie żyje ksiądz Bonifacy Madla

- Z nadzieją zmartwychwstania informujemy, że w wieku 84 lat odszedł do wieczności śp. ks. Bonifacy Madla, kapłan diecezji gliwickiej, emerytowany proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach - poinformowała w sobotę, 20 maja nad ranem Diecezja Opolska.

Jak informuje z kolei portal gliwice.gość.pl, ksiądz Madla zmarł 17 maja w szpitalu. Na Facebooku pojawił się wpis dotyczący odejścia zasłużonego kapłana.

Biedronka

W poniedziałek do Biedronki ustawią się kolejki. Kultowy produkt znowu w sprzedaży

CZYTAJ DALEJ

Zasłużony kapłan

Jak czytamy na stronie gliwice.gość.pl, ksiądz Bonifacy Madla urodził się 25 lutego 1939 roku w Suchym Borze na Opolszczyźnie, święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1969 roku w Opolu. Duszpasterz, w latach 1991-93 był proboszczem parafii św. Bartłomieja w Jarnołtówku, a od 1993 aż do przejścia na emeryturę w 2009 roku - proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Rudach.

- Pełnił wiele funkcji w diecezji opolskiej i gliwickiej, min. diecezjalnego koordynatora  rekolekcyjnego ruchu oazowego (1980–1990), rejonowego referenta ds. powołań kapłańskich i zakonnych (1981–1993), diecezjalnego referenta ds. duszpasterstwa turystycznego (1990–1993) - dowiadujemy się.

Zmarły 17 maja duszpasterz był ponadto członkiem Kolegium Konsultorów (1997-2002) i dwukrotnie zasiadał w Radzie Kapłańskiej (w latach 1987–1992 i 1997–2002). Jak wspomina portal, Po przejściu na emeryturę zamieszkał w rodzinnym Suchym Borze, a ostatnio w Domu Kapłana w Wiśniczu.

Uroczystości pogrzebowe

Jak informuje Diecezja Opolska na swoim Facebooku, msza św. żałobna zostanie odprawiona w niedzielę 21 maja 2023 r. o godz. 18.00 w bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Z kolei msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 22 maja 2023 r. o godz. 12.00 w bazylice Wniebowzięcia NMP w Rudach. Pochówek nastąpi bezpośrednio po Mszy św. na cmentarzu parafialnym.  

Źródło: Facebook/ gliwice.gość.pl

świeczka, policjant

Żałoba w polskiej policji, nie żyje 41-letni funkcjonariusz. "Dziś w nocy odszedł nagle"

CZYTAJ DALEJ
zaginęła

Zaginęła 20-letnia Patrycja. Zrozpaczona rodzina błaga o pomoc

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

KsiądzNie żyje

Podobne artykuły

Wiadomości

Opole. Splądrowali Żabkę na oczach obsługi. Policja szuka świadków
Czytaj więcej >

Wiadomości

Śląsk. Zaginęła 13-letnia Milena Magiera. Dziewczynka nie wzięła ze sobą nawet telefonu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Łódzkie. Pożar składowiska z chemikaliami w Łaniętach. W akcji strażacy
Czytaj więcej >

Wiadomości

Lubuskie. Samochód uderzył w barierki i przekoziołkował na bok. 25-latek z Czech zginął na miejscu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawa. 74-latka potrącona przez nastolatki na hulajnodze
Czytaj więcej >

Wiadomości

18-letnia Pola zmarła w szpitalu, zaczęło się od zwykłej grypy. W akcji prokuratura
Czytaj więcej >
Jan Jałowczyk

Redaktor portalu Goniec.pl. Wiecznie ciekawy świata i ludzi. Interesuję się geopolityką oraz stosunkami międzynarodowymi. Pasjonat muzyki (szczególnie ostrzejszej), piłki nożnej oraz tenisa.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]