Goniec.pl > Wiadomości > Ksiądz wypowiedział się o mieszkaniu przed ślubem. Internauci oburzeni nagraniem duchownego
Dawid Szczurek
Dawid Szczurek 16.05.2023 11:13

Ksiądz wypowiedział się o mieszkaniu przed ślubem. Internauci oburzeni nagraniem duchownego

ks. Sebastian Kosecki
tiktok.com/ks. Sebastian Kosecki

Zamieszkanie ze sobą przed ślubem jest czymś naturalnym dla większości par. Inne zdanie na ten temat ma Kościół. O życiu w konkubinacie wypowiedział się jeden z popularnych na TikToku księży. Zdaniem kapłana najbardziej problematyczne jest to, na co pary decydują się, mieszkając w czterech ścianach. Internauci nie kryli oburzenia.

Ksiądz zabrał głos ws. zamieszkania par przed ślubem

Wielu zakochanym zależy na wspólnym mieszkaniu przed ślubem. Pary chcą w ten sposób lepiej się poznać. Jest to dla nich swego rodzaju test na to, czy będą w stanie żyć pod jednym dachem w zgodzie.

Problematyczną tematykę poruszył w ostatnim czasie znany z TikToka ksiądz Sebastian Kosecki, który jak twierdzi, został duchownym z "woli Pana Boga", który "zaprosił go do kapłaństwa". Kapłan jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje już ponad 111 tysięcy osób, a jego filmiki zgromadziły łącznie ponad 913 tysięcy polubień.

 

Siostra Kamilka z Częstochowy podjęła decyzję, nie mogła inaczej. "Obiecałam bratu"

Czy mieszkanie ze sobą przed ślubem stanowi grzech? Znany ksiądz tłumaczy

Jedna z użytkowniczek portalu zapytała ks. Sebastiana Koseckiego o kwestię grzeszności mieszkania ze sobą przed zawarciem sakramentu małżeństwa. - Dlaczego mieszkając z chłopakiem bez ślubu, nie można przyjmować Komunii Świętej? Dlaczego to coś złego? - pytała kobieta.

Na odpowiedź ze strony kapłana nie musiała długo czekać. Ks. Sebastian Kosecki pospieszył z wyjaśnieniem. Według niego sam fakt mieszkania z dziewczyną czy też narzeczoną przed ślubem nie jest niczym złym. Problem stwarzają natomiast pewne okoliczności z tym związane. - Te grzechy i możliwość skłaniania do tych grzechów, te okoliczności, które sprzyjają tym grzechom to jest taki pewien problem - twierdził.

Zdaniem ks. Sebastiana Koseckiego największym grzechem jest to, czego pary dopuszczają się podczas wspólnego mieszkania. - Żyjemy z drugą osobą, która jest naszym chłopakiem, dziewczyną bez ślubu, no i pozwalamy sobie na tego typu rzeczy, to żyjemy w stałym grzechu. Nie dajemy sobie przestrzeni na poprawę - tłumaczył duchowny.

Pod nagraniem księdza zawrzało. "Czasem trudno mi uwierzyć, że mamy XXI w"

Przemyślenia kapłana spotkały się z falą krytyki internautów. Część z nich jest zdania, że duchowny nie jest odpowiednią osobą do udzielania porad przedmałżeńskich, ponieważ nie ma doświadczenia w byciu w związku z drugą osobą. 

Według użytkowników popularnego serwisu mieszkanie z partnerem nie stwarza nadzwyczajnych okazji do popełniania grzechów. Są zdania, że pary mogą je popełniać również w innych okolicznościach. Internauci nie szczędzili słów krytyki. "Czasem trudno mi uwierzyć, że mamy XXI w", "Te „grzechy”, o których mówisz, są częścią uczuć, miłości", "Głupoty. Trzeba żyć w zgodzie ze sobą, to jest najważniejsze. Bo życie jest tylko jedno" - pisali oburzeni.

Źródło: tiktok.com/ks. Sebastian Kosecki