Goniec.pl > Życie > Ksiądz poruszył temat pieniędzy z 800 plus. Lawina komentarzy, nie tego spodziewał się duchowny
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 18.09.2023 11:12

Ksiądz poruszył temat pieniędzy z 800 plus. Lawina komentarzy, nie tego spodziewał się duchowny

ksiądz pieniądze
Unsplash.com/Michel Grolet; goniec.pl

Ksiądz z TikToka poruszył temat 800 plus. Pieniądze na dzieci skomentował w rytm skocznej muzyki i trendu. Nie spodobało się to wszystkim obserwującym popularnego ks. Piotra Jarosiewicza. Pod krótkim nagraniem padły nieprzyjemne komentarze.

Pieniądze z 800 plus oczami księdza, na TikToku pojawił się niecodzienny film

Ksiądz Piotr Jarosiewicz jest jedną z katolickich gwiazd TikToka. Publikuje krótkie nagrania i wyjaśnia zawiłości wiary oraz zasady panujące w Kościele.

W jednym z ostatnich nagrań ksiądz z TikToka udowodnił jednak, że zajmuje się nie tylko sprawami kościelnymi. Ks. Jarosiewicz poruszył temat 800 plus, które od 1 stycznia 2024 r. zastąpi dobrze znane 500 plus. Pieniądze na dzieci będą wyższe, a osobliwy komentarz duchownego, który miał być żartem, nie przypadł do gustu wszystkim jego obserwującym.

Katastrofa w małżeństwie Elżbiety Jaworowicz. Widzowie nie mieli pojęcia

Ksiądz nagrał film o 800 plus, takiej reakcji się nie spodziewał

Ksiądz opublikował nagranie, gdzie w rytm skocznej muzyki i popularnego obecnie trendu rozprawia się z 800 plus. Duchowny ubrany w normalne ciuchy rusza się w rytm piosenki, a na ekranie pojawia się napis “Kiedy jest 800 +…”. Chwilę później ksiądz wskazuje palcem w górę i w ułamku sekundy zmienia strój i wskazuje palcem na koloratkę na szyi. - A…? Ty jesteś księdzem. I nie masz dzieci - dodaje w żartobliwym filmie na temat 800 plus ksiądz Jarosiewicz.

-  Pozdrawiam Rodziców i dużo sił życzę w codzienności - dodał na koniec ksiądz z TikToka w swoim krótkim filmie. Zamysł miał być żartem, ale nie wszyscy mają to samo poczucie humoru, co kapłan. Pod nagraniem zaroiło się od komentarzy i chociaż cześć internautów doceniła żart ks. Piotra Jarosiewicza, to nie brakło gorzkich słów.

Ksiądz został obsypany krytyką za film o 800 plus

Nie wszyscy komentujący zgadzają się z żartobliwym podejściem do pieniędzy w ramach 800 plus. - Kiedy jest 800+, ale dzieci kosztują cię z 4 tys. miesięcznie - napisała jedna z internautek pod nagraniem księdza. - Powszechnie wiadomo, że sutanna nie jest przeszkodą w posiadaniu dzieci - dodał kto inny w złośliwym komentarzu pod nagraniem duchownego. - Ale masz z tacy - skomentowała kolejna osoba i dodała do swoich słów płacząca ze śmiechu buźkę.

- Księża to dużo tych pieniądz plus mają… a to za pogrzeb, a to za ślub, chrzciny, itp. - zauważył ktoś inny. - Kiedy jest 800 plus, ale i tak musiał płacić podatki, bo nie jesteś księdzem - napisał ktoś inny, co wywołało reakcję ks. Jarosiewicza. W odpowiedzi wskazał on, że jest księdzem i płaci podatki.

Spora część krytycznych komentarzy dotyczyła tego, że duża część księży mimo oficjalnego zakazu posiadania dzieci, mimo wszystko ma potomstwo. - Ja to chyba mieszkam w jakiejś pechowej parafii, bo już 3 młodych księży wystąpiło z kapłaństwa. Zastanawiam się, czy to 800 plus kusi? - czytamy w jednym z komentarzy. - Kuria płaci alimenty dopiero za drugie - dodał kolejny złośliwy internauta. Ksiądz z TikToka raczej nie spodziewał się takiej reakcji na swój żartobliwy filmik.