Goniec.pl > Polska > KRRiT otrzymał skargę na "Wiadomości" TVP. Chodzi o zaskakujący pasek, wywołał wielkie oburzenie
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.08.2022 17:41

KRRiT otrzymał skargę na "Wiadomości" TVP. Chodzi o zaskakujący pasek, wywołał wielkie oburzenie

wiadomości tvp
TVP

"Wiadomości" TVP mają problem? KRRiT otrzymał skargę na jeden z ostatnich pasków, który pojawił się w programie. Ostatnio w programach pojawiła się fala podobnych nadużyć, nie tylko ze strony głównej stacji, ale również TVP Info. Dlaczego zawiadomienie jest więc tylko jedno?

Prawdopodobnie złożona skarga zniknie w odmętach innych papierów, którymi zajmuje się KRRiT. Jak na razie nie widać żadnych śladów wybicia się na niepodległość tej instytucji.

KRRiT otrzymał skargę na "Wiadomości" TVP. Chodzi o zaskakujący pasek, nic dziwnego, że wywołał oburzenie

"Wiadomości" TVP znów oburzają? Zero zaskoczenia. Ostatnie kwestie wokół zatrucia Odry idealnie pokazały, jaki przekaz stosuje telewizja publiczna w sprawach, które są niezwykle istotne, a które jednocześnie mocno obciążają rząd. Obrona zmienia się w żywiołowy atak wściekłych psów.

17 sierpnia w "Wiadomościach" pojawił się pasek "Nieudacznicy z opozycji pouczają innych". Choć on sam w sobie mógłby być pomijalny choćby ze względu na standardy, jakie narzuciło sobie TVP, to większe zmartwienie mógł wywołać materiał o tym tytule. Pokazano w nim skutki ulew w Gdańsku i Warszawie, przypomniano również o awarii Czajki - wszystko w kontekście zatrucia w Odrze.

Maciej Sawicki, autor materiału, postanowił w ten sposób uderzyć w dwa miasta najbardziej kojarzące się z opozycją - w Gdańsku u steru jest Aleksandra Dulkiewicz, a w Warszawie - Rafał Trzaskowski.

W związku z tym zdarzeniem Wirtualne Media zapytały KRRiT, czy ta otrzymała w ostatnim czasie skargi na TVP lub TVP Info. Okazało się, że tak - wpłynęło zawiadomienie dotyczące feralnego paska o opozycji.

- Zdaniem skarżących sformułowanie "nieudacznicy" było obraźliwe, nacechowane nienawiścią, naruszało rzetelność i bezstronność oraz etykę dziennikarską. Na audycje wyemitowane w programie TVP Info od 10 sierpnia 2022 roku skargi nie wpłynęły - przekazała KRRiT.

Co ciekawe, w programie "Woronicza 17" w TVP Info zaledwie kilka dni wcześniej pojawił się cytat z Twittera o takiej treści: "jak do Wisły leciało g.wno z CZAJKI to według PO leciały perfumy". W tym przypadku, nawet mimo niskiego standardu podawania dalej podobnych treści, TVP raczej nie spotkałaby kara - chodzi w końcu o cytat, a nie inwencję własną dziennikarzy. Czasem może jednak lepiej, by i ta nie objawiała się zbyt często w przypadku reporterów telewizji publicznej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Wirtualne Media

Tagi: TVP KRRiT