Goniec.pl

Pixabay/kisistvan77, Twitter/KsKneblewski

Kontrowersyjny ksiądz Roman rozpętał burzę w sieci. Skrytykował damską modę

11 Października 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Wypowiedzi w mediach społecznościowych potrafią wywołać prawdziwą burzę i na długo skołatać nerwy internautów. Zwłaszcza, gdy padają ze strony takich osób, jak duchowni. Znany z kontrowersyjnych wpisów na Twitterze ks. Roman Kneblewski ponownie wzniecił pożar zamieszczając na swoim profilu zdjęcia damskich ubiorów i krytykując współczesną modę. Post został szeroko skomentowany przez obserwatorów, którzy byli w swoich opiniach mocno podzieleni.

O ile gwiazdy najczęściej wykorzystują tzw. "sociale" do tego, by podgrzewać atmosferę wokół swojej osoby, to nie przystoi zwyczajnie kapłanowi, który powinien wykazywać się szczególną dbałością o to, co publikuje w sieci.

Jak jednak pokazuje doświadczenie , nie każdy duchowny pamięta o tym, że jego słowa mogą wiele ważyć, zwłaszcza dla osób należących do wspólnoty Kościoła i chcących widzieć w nim autorytet.

Oczywiście, kontrowersje wywoływać potrafią nawet te wypowiedzi, które zwyczajnie nie przypadną do gustu przeciętnym Kowalskim, mimo iż są w zgodzie z chrześcijańską nauką . i dotyczą problemów wiernych. Co innego jednak, gdy obiektem zainteresowania księdza pada kwestia mocno dyskusyjna i pozostająca w sferze prywatnych opinii, niekoniecznie przeznaczona do publicznych wynurzeń.

"Skandal" to jego drugie imię

Niektórzy aktywni użytkownicy Twittera zapewne słyszeli już o księdzu Romanie Kneblewskim, który ze skromnego księdza zdążył przeobrazić się w prawdziwego socialowego celebrytę.

Za swoje mocno emocjonalne wypowiedzi nieraz został już zresztą zawieszony przez administratorów strony, ale za każdym razem wracał, udowadniając, że chwilowy detoks niewiele daje mu do myślenia.

Mający na swoim sumieniu publikowanie wulgarnych tweetów kapłan postanowił ostatnio przypomnieć o sobie, tym razem poruszając temat damskiej mody i jej ewolucji na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Do głębokich rozważań skłonił go widok nastoletnich dziewczyn ubranych w przecierane jeansy z popularnymi dziurami, które święciły triumfy jeszcze do niedawna. Nie trzeba chyba zaznaczać przy tym, że oryginalny model nie spotkał się z aprobatą ks. Kneblewskiego, o czym zdecydował się poinformować swoich obserwatorów.

Burza pod postem bydgoskiego kapłana

- Panie i panowie! Jak się wam zdaje? Czy to wymaga komentarza? - napisał na Twitterze ks. Roman Kneblewski, publikując obok wspomnianej fotografii drugą, ukazującą kobiety z lat 50. ubrane w sukienki sięgające łydek.

Post nie przeszedł bez echa i cieszył się dużym zainteresowaniem internautów, skorych do komentowania spostrzeżeń kapłana. Jeden z nich zwrócił uwagę na naturalny upływ czasu i towarzyszące mu zmiany, pisząc, że nic w tym dziwnego, że obecnie panuje taka, a nie inna moda.

- Tak? A mnie w mojej naiwności ciągle jeszcze dziwi taka durnota - oznajmił tymczasem ks. Kneblewski.

To spostrzeżenie mocno zaskoczyło użytkowników portalu, którzy byli wręcz zszokowani i oburzeni postawą duchownego oraz jego niegrzeczną odpowiedzią.

- "Oba style są fajne. Wszystko zależy od okoliczności proszę księdza", "Tak, komentarz: moda się zmienia. Nie ma za co", "W Iranie giną kobiety, bo komuś się zdaje, że ma prawo mówić innym, jak mają żyć czy jak się ubierać..." - zauważali.

Nie zabrakło jednak także głosów stających w obronie kapłana i podzielających jego opinię. -"Wtedy klasa, dziś dziadostwo", "Co za okoliczność wymaga porwanych w strzępy portek?" - pisali będący po drugiej stronie barykady.

Ekscesy ks. Kneblewskiego

Patrząc na wpis opublikowany przez emerytowanego proboszcza jednej z bydgoskich parafii trudno nie mieć wątpliwości, czy to niezamierzone wzbudzanie skrajnych emocji, czy też kolejna prowokacja.

W końcu ks. Kneblewski musi zdawać sobie sprawę, że jego posty nie wpadają w próżnię, mając za sobą doświadczenia z okresu pandemii, kiedy to powodował skandale swoimi antyszczepionkowymi wypowiedziami.

Bydgoska kuria zapowiadała nawet, że podejmie "kroki dyscyplinarne" wobec księdza, ale zamiast tego zorganizowała jedynie kulturalną rozmowę z biskupem, który nie wyciągnął z niej żadnych wniosków. Nie zdziwimy się zatem, gdy za jakiś czas ks. Kneblewski ponownie popełni kolejny, szokujący wpis. Będzie nam miło, jeśli jutro rano odwiedzisz naszą stronę główną - Goniec.pl

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje znany i ceniony dziennikarz. Rodzina przekazała smutne informacje, wielka strata
Czytaj więcej >

Wiadomości

ZUS ostrzega Polaków, muszą mieć się na baczności. Oszuści nie mają litości, trzeba uważać na maile
Czytaj więcej >

Wiadomości

Funkcjonariusze kontrolowali auto, gdy zajrzeli do środka, zdębieli. Od razu zatrzymali kierowcę
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszedł do sklepu przebrany za kobietę. To, co zrobił później, odbiera mowę. Policjanci byli zdumieni
Czytaj więcej >

Wiadomości

38-latka zmarła w szpitalu w Głogowie. Dzień wcześniej urodziła zdrowe dziecko
Czytaj więcej >

Wiadomości

Adrian Klarenbach nagle zniknął z TVP Info. To kara za wyśmianie polityka Zjednoczonej Prawicy?
Czytaj więcej >
Ada Rymaszewska

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]