Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejny trop ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Śledczy badają nowy wątek
Laura  Młodochowska
Laura Młodochowska 18.06.2024 13:46

Kolejny trop ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Śledczy badają nowy wątek

Iwona Wieczorek
Fot. Facebook

Pojawił się kolejny trop w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Niedawno policja opublikowała nagranie samochodu przejeżdżającego w miejscu, gdzie ostatni raz widziano 19-latkę. Teraz wyszło na jaw, że trójmiejscy detektywi badają inny wątek. Wszystko w związku z nocnym klubem, w którym wpływy miały osoby z przestępczego półświatka.

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Pojawił się kolejny trop

Stołeczna policja opublikowała 14 czerwca niespodziewany komunikat ws. zaginięcia Iwony Wieczorek. Śledczy poszukują tajemniczego kierowcy, którego zdjęcia zostały udostępnione w mediach. Wszystko wskazuje na to, że może on wiedzieć coś, co może rozwiązać zagadkę zaginięcia 19-latki.

Policjanci ze stołecznego Wydziału do Walki z Terrorem  Kryminalnym i Zabójstw, którzy prowadzą tę sprawę, uzyskali informację, że związek z zaginięciem kobiety może mieć kierowca białego Fiata Cinquecento. Pojazd przemieszczał się 17 lipca 2010 roku o godzinie 5:07 w Gdańsku ulicą Pomorską w rejonie Parku Reagana – przekazali policjanci.\

Zrzut_ekranu_2024_06_14_o_21_03_15_92e0b2a7c1.jpeg

Fot. KSP

Ksiądz wystosował zaskakujący apel. ”Dawaj dziesięcinę”. Nagranie niesie się po Polsce

Czy to będzie przełom ws. zaginięcia Iwony Wieczorek?

To nie wszystko. Grupa Detektywistyczna Trójmiasto, która od początku pracuje nad sprawą, bada obecnie wątek ”Bacówki”. Jak relacjonuje Radio Gdańsk, detektywi mają przypuszczenia, że kierowca cinquecento mógł być ochroniarzem w tym klubie, niegdyś popularnym wśród członków trójmiejskiego półświatka.

ZOBACZ: Natalia zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Niepokojąca wiadomość

Zaginięcie Iwony Wieczorek. Badają wątek klubu

Zakładając późną porę i specyfikę terenu, myślimy, że może to być osoba związana z ochroną lub grupą osób, która pomagała ochroniarzom – przekazał w rozmowie z Radiem Gdańsk detektyw Wojciech Koszczyński.

Detektywi dowiedzieli się, że lokalna grupa przestępcza kontrolowała wspomniany klub.

Pojawiła się też osoba rosyjskojęzyczna. Myślimy, że w tym lokalu wpływy miały osoby ze Wschodu – dodał.

Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna przebywała z grupą znajomych w sopockim klubie, po czym postanowiła sama wrócić pieszo do domu w Gdańsku. Tam jednak nigdy się nie zjawiła. Została uwieczniona na kamerach monitoringu w kilku miejscach, których nagrania wciąż są analizowane pod kątem nowych tropów.