Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Kolejny pożar na przedmieściach Moskwy. Płonie centrum handlowe, Putin na poważny problem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 09.12.2022 08:05

Kolejny pożar na przedmieściach Moskwy. Płonie centrum handlowe, Putin na poważny problem

Kremlin.ru / screen twitter mash
Kremlin.ru / screen twitter mash

Potężny pożar trawi jedno z centrów handlowych na obrzeżach Moskwy. Ogień wybuchł w sklepie OBI ulokowanym w obiekcie MEGA Chimki w obwodzie moskiewskim. Z informacji przekazanych przez rosyjskie ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, w płomieniach stanęło ponad 7 tys. metrów kwadratowych.

W ostatnich tygodniach i miesiącach, Rosję nawiedza seria podejrzanych pożarów, na które z niepokojem patrzy sam Władimir Putin. Jak można się spodziewać, tego typu incydentu nasiliły się tuż po rosyjskiej agresji na terytorium Ukrainy.

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia doszło w Moskwie o poranku w piątek 9 grudnia. Chwilę przed godz. 6 tamtejszego czasu, lokalne służby otrzymały sygnał, że w centrum handlowym wybuchł pożar.

- Tuż po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej ustalono, że ogień pojawił się na dachu - przekazał Iwan Gusiew, przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, cytowany przez agencję Ria Nowosti.

Władimir Putin ma problem. Kolejny pożar w Moskwie. Służby wyjaśniają szczegółowe przyczyny

W chwili obecnej trwa walka z niszczycielskim żywiołem i ustalanie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia. Jak poinformowały lokalne media, na miejsce zadysponowano 30 strażaków i 9 wozów strażackich. Ze wstępnych doniesień wynika, że nikt nie został ranny.

Rosyjskie służby zaplanowały również przeprowadzenie szczegółowej kontroli stanu bezpieczeństwa pożarowego w budynku. Na miejsce ma wkrótce dotrzeć prokurator Chimek Denis Andreev.

- Na miejscu pracują jednostki straży pożarnej, trwa gromadzenie sił i środków, w stan gotowości postawiono też lotnictwo - poinformowało Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: RIA Novosti