Goniec.pl > Wiadomości > Kasy samoobsługowe mogą zniknąć ze sklepów? Wszystko przez zwiększenie kradzieży
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 10.06.2023 08:59

Kasy samoobsługowe mogą zniknąć ze sklepów? Wszystko przez zwiększenie kradzieży

kasa samoobsługową sklep
(zdj. ilustracyjne) goniec.pl

Kasy samoobsługowe znikną ze sklepów? Pierwsza sieć podjęła decyzję o wycofaniu możliwości samodzielnego kasowania zakupów przez klientów. Wszystko przez szkoły sąsiadujące z placówką oraz powiązaniu z tym faktem wzmożonej ilości kradzieży drobnych produktów. W jej ślady idzie kolejny popularny sklep.

Kasy samoobsługowe znikną ze sklepów?

Kasy samoobsługowe zrewolucjonizowały zakupy. Klienci nie muszą już w większości sklepów wykładać produktów na taśmę i być zależnym od pracy kasjera. W sporej części placówek małe urządzenia umożliwiają samodzielne kasowanie.

Nie trzeba rozmawiać z pracownikiem, kasy samoobsługowe nie pytają karty rabatowe, czy nie proponują stojących obok produktów. Wiele osób preferuję tę formę robienia zakupów. Okazuje się jednak, że na horyzoncie pojawiła się rewolucja. Tak jak kasy samoobsługowe pojawiły się w sklepach, tak… zaczynają z nich powoli znikać.

Wystawne wesele, ale weselnicy o pustych żołądkach. "Wróciłam do domu nad ranem głodna jak wilk"

Aldi wycofuje kasy samoobsługowe ze sklepów

Kasy samoobsługowe umożliwiają nieuczciwym klientom dokonywać kradzieży? Wszystko na to wskazuje. Wprost poinformował, że sieć Aldi podjęła decyzję o wycofaniu takiej opcji w konkretnych sklepach.

Mowa o kasach samoobsługowych w dyskontach w Holandii w Kolonii w dzielnicy Niehl. Wszystko za sprawą danych. Właściciele spostrzegli, iż odnoszą znaczące straty na drobnych produktach spożywczych oraz na pieczywie.

Aldi doszło do wniosku, że kasy samoobsługowe w połączeniu z trzema szkołami znajdującymi się w sąsiedztwie doprowadziły do tego, że sklep traci ogromne pieniądze. Monitoring przy urządzeniach nie jest wystarczający, ale wszyscy zwraca uwagę na tłumy uczniów pojawiających się w sklepie w czasie przerw.

Nie tylko Aldi, Action też rezygnuje z kas samoobsługowych

Okazuje się, że Aldi swoją decyzją otworzył drzwi dla innej sieci. Action podjął decyzję o tym, że kasy samoobsługowe zaczną znikać ze sklepów w Holandii

Rzecznik sieci Action przekonuje, że usuwanie kas samoobsługowych to efekt testów nowej technologii. Pracownicy przedstawiają jednak inną wersję wydarzeń i jest ona bezpośrednio powiązana z ogromnym procederem kradzieży.

Jak przekazuje innpoland.pl, raport firmy ECR udowodnił, że kasy samoobsługowe to przepis na straty. W sklepach, gdzie dostępna jest opcja samodzielnego kasowania produktów przez klientów, straty są o 31 proc. wyższe niż w placówkach, gdzie produkty kasuje tylko kasjer.

Źródło: wprost, innpoland