Goniec.pl
Jarosław Kaczyński

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Kaczyński może planować rekonstrukcję rządu. Anna Krupka pokieruje Ministerstwem Sportu?

28 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu dojdzie do rekonstrukcji rządu. Swoje stanowiska mają stracić niektórzy ministrowie, co okaże się szansą na zaistnienie dla innych. Jedną z beneficjentek może okazać się makijażystka prezesa PiS, szykowana na ministra sportu.

Ta jesień nie będzie spokojna ani łatwa dla polityków PiS. Prezes Jarosław Kaczyński planuje bowiem prawdziwą rewolucję. Nie jest zadowolony z pracy rządu, który powołał niecały rok temu. W wyjątkowo trudnej sytuacji znajdzie się np. premier Mateusz Morawiecki, który wkrótce może stracić swojego bliskiego współpracownika - Michała Dworczyka.

adamowicz

Nie żyje Ryszard Adamowicz, ojciec zmarłego Pawła Adamowicza

CZYTAJ DALEJ

Anna Krupka na ministra sportu

Najbardziej sensacyjną kandydaturą wydaje się być jednak nie kto inny jak dawna makijażystka prezesa PiS Anna Krupka, która w tej chwili pozostaje w otwartym konflikcie z prof. Piotrem Glińskim w dość groteskowym Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, gdzie jest wiceministrem.

W kuluarach mówi się, że po rekonstrukcji z powrotem utworzone zostanie oddzielne Ministerstwo Sportu, gdyż pomysł z włączeniem go do resortu Glińskiego nie przyniósł nic dobrego. I to właśnie tym ministerstwem miałaby pokierować Krupka.

Jednak na tę posadę ostrzy sobie zęby także Kamil Bortniczuk. Dawny poseł Porozumienia, który zdradził Jarosława Gowina na rzecz Adama Bielana, powinien w tej sytuacji brać przykład z Marcina Ociepy i trochę dłużej potrzymać PiS w niepewności, a wtedy bardziej prawdopodobne byłoby podarowanie mu teki ministra.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kim jest Anna Krupka?

Anna Krupka urodziła się w 1981 roku w Warszawie. Ukończyła socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Z partią Prawo i Sprawiedliwość związana od 2005 roku, począwszy od pracy w sztabie wyborczym zwycięskiej kampanii parlamentarnej i prezydenckiej, a następnie w biurze ds. Komunikacji Internetowej.

Od 2013 roku funkcjonuje jako członek Rady Politycznej Prawa i Sprawiedliwości. W obecnej, IX kadencji Sejmu, pełni funkcję przewodniczącej Świętokrzyskiego Zespołu Parlamentarnego, jest członkiem Parlamentarnej Grupy Kobiet oraz Zespołu Parlamentarnego Polska-USA. W marcu 2021 r. została powołana na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Roszady w ministerstwach

Oprócz Dworczyka, swoje stanowisko stracić mają także Michał Kurtyka i Grzegorz Puda. Wciąż niepewne jest stanowisko Mariusza Kamińskiego, jak i samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który uważa, że jego misja jako wiceministra ds. bezpieczeństwa już się zakończyła.

Co do samych resortów, powrócić ma już wspomniane ministerstwo sportu, a także ministerstwo cyfryzacji, którym zarządzał będzie być może Janusz Cieszyński, dawny wiceminister zdrowia, odpowiedzialny za aferę respiratorową.

Na rekonstrukcji zyskać ma także Marcin Ociepa, jeszcze do niedawna poseł Porozumienia Jarosława Gowina. Teka ministra rozwoju ma być nagrodą za lojalność wobec prezesa PiS i zagłosowanie za tzw. lex TVN. Jak będzie naprawdę, tego dowiemy się podobno już we wrześniu.

Pamiętasz największe afery PiS? Przy siódmym pytaniu trudno uwierzyć, że politycy mogą być aż tak bezczelni

Pytanie 1 z 7

Ile Jacek Sasin wydał z publicznych pieniędzy na wybory kopertowe, które się nie odbyły?

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Onet


Ada Rymaszewska

Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata. W przeszłości byłam redaktorem portalu Kontakt24, odbyłam także praktyki w portalu biznesowym b2-biznes.pl, dla którego pisałam artykuły oraz staż w telewizji informacyjnej TVN24, gdzie zajmowałam się nagrywaniem krótkich materiałów.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

Andrzej Duda

Wiadomości

Andrzej Duda zainicjował zmiany w prawie. Będą odszkodowania za naruszenie więzi rodzinnej

Czytaj więcej >
wypadek

Wiadomości

Wypadek pod Białymstokiem. Nie żyją cztery osoby, w tym troje dzieci

Czytaj więcej >
nowa metoda oszustów

Wiadomości

Złodzieje opracowali nową metodę okradania mieszkań. Chcą mierzyć poziom hałasu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Pod Pałacem Prezydenckim odbywają się Dożynki Prezydenckie

Czytaj więcej >

Wiadomości

74-latek został okradziony po wyjściu z banku. Rzucił się złodziejom na samochód

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Morderstwo w Suszu. Policjanci zarządzili obławę

Czytaj więcej >