Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Joe Biden przewrócił się na rowerze. Nagranie ze zdarzenia hitem sieci
Maria Glinka
Maria Glinka 19.06.2022 09:39

Joe Biden przewrócił się na rowerze. Nagranie ze zdarzenia hitem sieci

Joe Biden
SAUL LOEB/AFP/East News

Prezydent USA Joe Biden przewrócił się w trakcie przejażdżki na rowerze. Do incydentu doszło niedaleko rezydencji w Delaware. Zdarzenie uchwyciły kamery.

Joe Biden udał się do Delaware z żoną Jill. W rezydencji na wschodzie USA para prezydencka świętuje 45. rocznicę ślubu.

Pechowa przejażdżka Bidena

W sobotę 18 czerwca Joe Biden postanowił udać się na przejażdżkę rowerową. Na trasie niedaleko Rehoboth Beach napotkał dziennikarzy i gapiów.

Prezydent USA przywitał ich ciepłym stwierdzeniem "dzień dobry". Następnie wjechał w tłum, zatrzymał pojazd i po chwili upadł na prawy bok.

Przy pomocy innych bez trudu wstał po kilku sekundach. W trakcie incydentu prezydentowi USA towarzyszyli ochroniarze.

Warto zauważyć, że Joe Biden był odpowiednio przygotowany do wyprawy rowerowej. Miał specjalne rękawiczki i co najważniejsze - kask ochronny, dzięki któremu z pewnością mógł czuć się bezpieczniej podczas upadku.

Tuż po zdarzeniu prezydent USA przyznał, że nic mu się nie stało. Po chwili ponownie wsiadł na rower i odjechał.

Biden upadł na schodach, ale utrzymuje dobrą kondycję

To nie pierwszy tego typu incydent z udziałem Joe Bidena. W marcu 2021 r. trzykrotnie potknął się na schodach prowadzących na pokład Air Force One.

Dziennikarze obserwujący to zdarzenie byli zaniepokojeni. W swoich relacjach przekonywali, że tego dnia w Georgii wiał bardzo silny wiatr, który mógł przyczynić się do upadku prezydenta USA.

Joe Biden jest najstarszym prezydentem w historii USA (w listopadzie skończy 80 lat), ale mimo wieku wydaje się być aktywnym politykiem. Już w trakcie kampanii wyborczej zasłynął z powolnego biegu, który powtarza w mniej zobowiązujących okolicznościach.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, RMF FM, wprost.pl

Tagi: Joe Biden