Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Jarosław Kaczyński udzielił pierwszego wywiadu po wyjściu ze szpitala. "Jak nie idzie, to nie idzie"
Zuzanna Ptaszyńska
Zuzanna Ptaszyńska 09.01.2023 19:37

Jarosław Kaczyński udzielił pierwszego wywiadu po wyjściu ze szpitala. "Jak nie idzie, to nie idzie"

Jarosław Kaczyński
Piotr Molecki/East News

Prezes PiS Jarosław Kaczyński niedawno wyszedł ze szpitala. Udzielił wywiadu Polskiej Agencji Prasowej, w którym komentował bieżące wydarzenia polityczne - tak sukcesy rządu, jak i - w jego mniemaniu - kompromitacje opozycji, która według niego działa zgodnie z przysłowiem "na złość mamie odmrożę sobie uszy".

Jarosław Kaczyński zabiera głos pierwszy raz w tym roku

Jarosław Kaczyński trafił do szpitala 21 grudnia 2022 roku. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez prasę, przeszedł operację wstawienia endoprotezy kolana. Pobyt w placówce medycznej przebiegał dłużej niż się spodziewano. Tę operację przeszedł ponoć dużo gorzej niż poprzednią.

Prezes PiS najwyraźniej wraca do zdrowia, bowiem udzielił pierwszego od wyjścia ze szpitala wywiadu. W rozmowie z Polską Agencja Prasową został zapytany m.in. o sprawę przekazania przez Niemcy i USA baterii Patriot walczącej Ukrainie. Powiedział, że jego partia opowiadała się już wcześniej za tym, aby Niemcy przekazali je zaatakowanemu przez Rosję państwu.

- Z zadowoleniem przyjąłem wiadomość, że nasi partnerzy z NATO, USA oraz Niemcy, również podzielają to zdanie - powiedział. Jednocześnie zwrócił uwagę na krytykę, którą politycy opozycji kierowali pod adres rządu, za sugestie, aby niemieckie Patrioty przekazać Ukraińcom, a nie Polakom.

- Niestety polska opozycja dziś to realizacja popularnego przysłowia: na złość mamie odmrożę sobie uszy - komentował i dodał, że opozycja działa "wbrew rozsądkowi, wiedzy i logice".

Jarosław Kaczyński odniósł się także do sytuacji gospodarczej w Polsce, w tym do kwestii ogrzewania. Mówiąc o tym, że każdy dom i mieszkanie w Polsce było ogrzane tej zimy, powiedział, że rząd "to zadanie wypełnił". Prezes PiS został także zapytany o szeroko komentowane zamieszanie z cenami benzyny i politykę Orlenu, który rzekomo zawyżał marże. - Opozycja miała nadzieję, że po wzroście stawek VAT ceny paliw na stacjach wzrosną i będą mogli atakować rząd. Tak się jednak nie stało - stwierdził, dodając, że polska opozycja, "jest pierwszą na świecie, która atakuje rząd, że nie rosną ceny".

- Nie wyszło im z węglem, nie wyszło z paliwami i jeszcze Patrioty jadą na Ukrainę. Niekończące się pasmo pomyłek. Mówi się: Jak nie idzie, to nie idzie. Opozycji zdecydowanie nie idzie - skwitował polityk.

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc.

Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

 

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: PAP