Goniec.pl
wikimedia.org

wikimedia.org

W Nysie Jarosław Kaczyński bronił jak lew Przemysława Czarnka, padły niespodziewane słowa. "Pan minister walczy"

25 Września 2022

Autor tekstu:

Eryk Błaszak

Podczas spotkania z wyborcami w Nysie, Jarosław Kaczyński nie szczędził pochwał skierowanych do Przemysława Czarnka. Według lidera PiS, minister edukacji w ostatnich tygodniach jest wyjątkowo ostro atakowany, gdy tymczasem wywiązuje się ze swoich niełatwych obowiązków wzorowo.

Jarosław Kaczyński udziela poparcia ministrowi edukacji

Nie sposób nie mówić o ministrze edukacji, kiedy podejmuje się temat fundamentu Rzeczypospolitej. Tak się bowiem składa, iż w ostatnich tygodniach nazwisko Przemysława Czarnka wykracza dalece poza pełniony urząd. Wszystko za sprawą misji, którą wypełnia w poczuciu partyjnego obowiązku.

Przemysław Czarnek szykuje się do kolejnych zmian, niedługo w planie lekcji pojawi się nowy przedmiot

Przemysław Czarnek potwierdził, w polskich szkołach pojawi się kolejny nowy przedmiot. "Nowość na skalę dotąd niespotykaną"

CZYTAJ DALEJ

- Pan minister jest szczególnie ostro atakowany - mówił prezes PiS, jakby nie słyszał ataków Przemysława Czarnka na dziennikarzy zadających trudne pytania. - I naprawdę, to nie jest przypadek. Pan minister walczy o to, bo to jest ciężka walka, by polskiej oświacie przywrócić charakter oświaty, która służy wspólnocie, czyli służy narodowi, która ma wychowywać nowoczesnych ludzi, nowoczesnych Polaków, ale to oznacza także, że nowoczesnych polskich patriotów i jednocześnie ludzi, którzy nie dadzą się ogłupić - dodawał z przekonaniem Jarosław Kaczyński.

Można by się zastanowić, na ile trzykrotne użycie słowa "nowoczesny" odnosiło się do tytułu pracy jednego z autorytetów polityka PiS, Romana Dmowskiego, który w 1903 r. popełnił dziełko "Myśli nowoczesnego Polaka". Ten sam Roman Dmowski, panicznie bojący się wroga niemieckiego i nawołujący do współpracy z Rosją, której niska kultura i nieudacznictwo polityczne miało pozwolić Rzeczypospolitej powstać z grobu. Szczęśliwie jednak dla nas, mężem opatrznościowym okazał się marszałek Józef Piłsudski.

Więcej niż Ministerstwo Edukacji

- Dzisiaj w świecie jest ofensywa głupoty i szaleństwa. Ta wielka ofensywa ideologiczna, która ma zupełnie zmienić charakter już nie tylko ludzkości, ale także człowieka. Ma w jakiejś mierze odrzucić cały ten ogromny bagaż kultury, który został zgromadzony w ciągu ostatnich tysiącleci - mówił lider PiS, który wypowiedział te słowa nie bez przyczyny po wymienieniu nazwiska Przemysława Czarnka. Minister edukacji niejednokrotnie zwracał uwagę na trwającą "wojnę kulturową", o której mówił chociażby w rozmowie z "Radiem Maryja"

- Nasze dzieci, nasi wnukowie nie będą już żyli w Polsce, w cywilizacji łacińskiej czy chrześcijańskiej. Jest to wojna kulturowa, wojna społeczna, wojna o człowieka. To jest wojna z błędem antropologicznym - mówił pod koniec sierpnia Przemysław Czarnek, który powtarzał słowo "wojna" z równym zapałem, co Jarosław Kaczyński słowo "nowoczesny".

przemyslaw czarnek

Ordynarny telefon w Radiu Maryja. Słuchacz skomentował podręcznik HIT, minister Czarnek może być wściekły

CZYTAJ DALEJ

Zważywszy dzisiejsze słowa prezesa PiS, wyborca nie winien mieć żadnych wątpliwości, iż minister edukacji pełni swoją posługę społeczną z powołania, dostrzegając rzeczywistą wojnę.

Fundament Rzeczypospolitej

- I także coś, co przynajmniej w naszej strefie jest podstawą, fundamentem, skałą, na której zbudowany jest ten fundament - a tą skałą jest chrześcijaństwo. I to jest proszę państwa prawda, którą musi przyjąć każdy człowiek roztropny. I to niezależnie od tego czy jest wierzący czy jest niewierzący - kontynuował wywód Jarosław Kaczyński.

- W Polsce nie ma żadnego innego systemu wartości powszechnie znanego, niż ten, który wyrasta z chrześcijaństwa. Z jednej strony jest ten system i powtarzam, mogą go przyjmować i powinni go oczywiście przyjmować - na tym polega m.in. wiara - wierzący, ale równie dobrze mogą go przyjmować już bez tej podstawy religijnej niewierzący. Bo po drugiej stronie proszę państwa jest po prostu nihilizm - dodawał mądrze prezes PiS. Gdyby tylko nie kpina z nauki Chrystusa, można by pomyśleć, iż Jarosław Kaczyński rzeczywiście niesie Polsce znicz rozświetlający prawdę.

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu

Przyłapali prezesa PiS w Sejmie, są zdjęcia. Trudno uwierzyć, co zrobił Jarosław Kaczyński

Nietypowe zachowanie Jarosława Kaczyńskiego w czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu. Prezes PiS nie zwracał uwagi na polityka przemawiającego z mównicy. Jego uwaga skupiona była zupełnie gdzie indziej. Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

  • Brzydkie zachowanie księcia Harry'ego? Gdy Elżbieta II umierała, on kłócił się z ojcem o Meghan

  • Białystok: Afera w Archidiecezji Białostockiej. Ksiądz prowadził mszę pod wpływem alkoholu

  • Opoczno: Kompletnie pijany kierowca woził pasażerów. Autobus wylądował w rowie

Źródło: polityka.se.pl/goniec.pl

Tagi:

Eryk BłaszakAutor

Redaktor portalu Goniec.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: eryk.blaszak@goniec.pl

Podobne artykuły

Dofinansowanie dla TVP

Wiadomości

PiS wykorzystało nieuwagę Polaków przed meczem. Jest decyzja ws. TVP

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki

Wiadomości

Jacek Ozdoba o Mateuszu Morawieckim: "Konsekwencje ponosi Polska"

Czytaj więcej >
Trafiła na czarną listę Putina

Wiadomości

Trafiła na czarną listę Putina. "Nie mogę wrócić do Rosji, bo będę tam prześladowana"

Czytaj więcej >
Rosjanie mają dość wojny w Ukrainie?

Wiadomości

Rosjanie mają dość? Sondaż na zlecenie Kremla nie pozostawia złudzeń

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rosja zapowiada gigantyczną podwyżkę wydatków na broń. 50 proc więcej w 2023 roku

Czytaj więcej >

Wiadomości

Byliśmy na grobie matki Jarosława Kaczyńskiego. Jeden szczegół zadziwia

Czytaj więcej >