Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" znikają ze sklepów. Doszło do "pomyłki w zakładzie produkcyjnym", sanepid ostrzega
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 27.07.2022 20:21

"Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" znikają ze sklepów. Doszło do "pomyłki w zakładzie produkcyjnym", sanepid ostrzega

"Lay's Oven Baked Grilled vegetables" pilnie wycofywane ze sklepu, sanepid ostrzega
(zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Olga Kozachenko

Te chipsy zna niemal każdy i wielu będzie zaniepokojonych wiadomości wprost z sanepidu. Jedna z partii "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" jest pilnie wycofywana ze sklepów. GIS nie ukrywa, że wskazane chipsy "nie powinny być spożywane" przez konkretne osoby.

Półki z chipsami firmy Lay's nieustannie wymagają uzupełniania przez pracowników sklepów. Jeden z najpopularniejszych produktów giganta branży spożywczej trafił na celownik sanepidu. Nie bez powodu.

Główny Inspektorat Sanitarny opublikował "ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności". Popularne chipsy stanowią zagrożenie dla części klientów, gdyż doszło do "pomyłki w zakładzie produkcyjnym".

"Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" wycofywane ze sklepów, sanepid ostrzega

Miłośnicy nieco zdrowszej wersji chipsów muszą uważać, nie są bezpieczni. Sanepid zaalarmował, że uwielbiane przez konsumentów "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" są wycofywane ze sklepów w całym kraju.

Decyzji tej nie podjęli jednak inspektorzy GIS. - Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany, że firma FRITO LAY Sp. z o.o. podjęła decyzję o wycofaniu z rynku wskazanej poniżej partii produktu pn. Lay’s Oven Baked Grilled vegetables flavoured 50% less fat – pieczone formowane chipsy ziemniaczane o smaku grillowanych warzyw, 125 g, ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na białko mleka krowiego - czytamy w publicznym ostrzeżeniu.

Zawinił czynnik ludzki. - W wyniku pomyłki w zakładzie produkcyjnym doszło do zapakowania ograniczonej liczby produktów w nieprzeznaczone dla nich opakowania, co skutkowało brakiem odpowiedniej informacji o obecności składnika alergennego - podał sanepid w odniesieniu do wycofywania "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables".

"Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" są wycofywane ze sklepów w całym kraju

Jesteś alergikiem? Tej partii chipsów nie jedz pod żadnym pozorem

Nie wszyscy klienci znajdują się w niebezpieczeństwie. Niemniej prawo nakłada obowiązek informowania o możliwych alergenach, tak by osoby unikające zagrożenia dla swojego zdrowia lub życia były świadome niebezpieczeństwa.

Pomyłka na zakładzie produkcyjnym w przypadku "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables" to uniemożliwia. Mowa jednak nie o całym zapasie popularnych chipsów, a jedynie o jednej partii.

Numer źle zapakowanej partii chipsów Lay's to: PLT 107 138 22:09 10 do: PLT 107 138 23:34 10. Ważą one 125 g, a data minimalnej trwałości to 30.10.2022. Producentem jest Frito Lay Poland Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Zachodniej 1 w Grodzisku Mazowieckim. Sama fabryka mieści się w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Włókienniczej 12/18.

Oto numer wycofywanej partii
Oto numer wycofywanej partii "Lay’s Oven Baked Grilled vegetables"

Możesz zwrócić chipsy Lay's do sklepu

- Produkty oznaczone numerem partii (w określonym przedziale czasowym) oraz datą minimalnej trwałości wskazanymi w komunikacie nie powinny być spożywane przez osoby z alergią na białko mleka - ostrzega sanepid.

Firma FRITO LAY Sp. z o.o. w trybie natychmiastowym rozpoczęła wycofywanie z rynku produktu. Niemniej nie jest wykluczone, że trafił on już do koszyków części klientów. Producent zapewnił, że wszyscy, którzy kupili już felerną partię, mogą iść do sklepu, gdzie ją nabyli i otrzymać zwrot pieniędzy.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl, gis