Goniec.pl > Wiadomości > Jarosław Jakimowicz zakpił z Rafała Trzaskowskiego, nawiązał do jednego z wpisów polityka
Mateusz Sidorek
Mateusz Sidorek 26.09.2021 16:52

Jarosław Jakimowicz zakpił z Rafała Trzaskowskiego, nawiązał do jednego z wpisów polityka

niebieski tekst goniec.pl na białym tle
TVP Info

Jarosław Jakimowicz postanowił zakpić z prezydenta Warszawy na antenie TVP Info. Aktor, który wraz z Magdą Ogórek prowadzi program „W kontrze”, zażartował z wiadomości, którą opublikował w mediach społecznościowych Rafał Trzaskowski. Prowadzący jednak dokonał manipulacji, by wyśmiać byłego kandydata na głowę państwa.

Nie od dzisiaj wiadomo, że żarty Jarosława Jakimowicza często wywołują zażenowanie. Nie inaczej było i tym razem, gdy prowadzący program „W kontrze” na TVP Info postanowił zakpić z prezydenta Warszawy. Odniósł się do wpisu, który Rafał Trzaskowski opublikował na Twitterze.

– Może trochę już nie wypada powoływać się i odwoływać się do słów Rafała Trzaskowskiego, ale nie umiem się temu oprzeć. Podobno Rafał Trzaskowski, jak był taki jeszcze mniejszy niż teraz, a podobno jest wysoki, to mówili o nim: jesteś piękny i ładny jak Belmondo – tak napisał u siebie na Twitterze bodajże – powiedział Jakimowicz.

W tym przypadku żart nie udał się Jakimowiczowi. Prowadzący nie przekazał treści wpisu z dokładnością. Magdalena Ogórek dopytywała, czy prezydent Warszawy rzeczywiście sam porównywał się do francuskiego aktora. Jej kolega ze studia powiedział, że takie doniesienia wynikają z mediów.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo

Kpiny Jarosława Jakimowicza

Warto przypomnieć, że Jarosław Jakimowicz nawiązał do wpisu, który Rafał Trzaskowski opublikował na Twitterze po śmierci francuskiej legendy. Jean-Paul Belmondo zmarł 6 września br. w Paryżu. Prezydent Warszawy postanowił pożegnać artystę w mediach społecznościowych.

– Jak byłem mały, mówiono: przystojny jak Belmondo. „Strach nad Miastem”, „Glina czy Łajdak”, „Zawodowiec”, „As nad asy” to tylko próbka. W filmach noir z zawadiackim przymrużeniem oka. W komediach – z poważnym przesłaniem. Pełen luzu czarodziej, doskonały artysta. Żegnaj Mistrzu – napisał Rafał Trzaskowski.

Niektórzy zrozumieli, że to prezydenta Warszawy nazywano Belmondo, gdy był mały. Rafałowi Trzaskowskiemu chodziło jednak o to, że w przeszłości używano się porównania „przystojny jak Belmondo”. Prowadzący program „W kontrze” najwyraźniej również miał problem ze zrozumieniem.

Jarosław Jakimowicz na antenie TVP Info przekazał zniekształcone doniesienia, by zażartować z prezydenta Warszawy. Wcześniej nie sprawdził dokładnie, co tak naprawdę miał na myśli Rafał Trzaskowski. Sam przyznał, że nie jest pewny co do przekazywanych przez siebie informacji.

– Tak mi media donoszą. Ja już się czasami trochę boję cytować – stwierdził i poprosił o weryfikowanie wiadomości.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami ze swojego regionu, koniecznie napisz do nas na adres redakcja@goniec.pl

Źródło: Wprost.pl

Tagi: TVP Polityka