Goniec.pl > Wiadomości > Grupa Anonymous po raz kolejny uderzyła w Putina. Hakerzy przerwali jego wystąpienie
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 21:36

Grupa Anonymous po raz kolejny uderzyła w Putina. Hakerzy przerwali jego wystąpienie

SERGEI GUNEYEV/AFP/East News
SERGEI GUNEYEV/AFP/East News

Hakerzy ze słynnej grupy Anonymous przekazali informacje, że to oni stali za zakłóceniem transmisji piątkowego wystąpienia prezydenta Rosji Władimira Putina. Jej członkowie twierdzą, że to oni doprowadzili do przeciążenia serwera, przez co występ rosyjskiego dyktatora został przerwany. Podkreślili również, że będą mieć bardzo ważną wiadomość dla wszystkich Rosjan.

W miniony piątek 16 marca na moskiewskim stadionie Łużniki doszło do specjalnego wystąpienia Władimira Putina, które miało miejsce z okazji ósmej rocznicy aneksji Krymu przez Rosję. W pewnym momencie transmisja z wydarzenia została przerwana, przez co przekaz rosyjskiego przywódcy nie dotarł do milionów Rosjan zasiadających przed telewizorami.

Według oficjalnych informacji podanych przez Kreml, na stadionie miało znajdować się aż 200 tysięcy osób, a samo wydarzenie było transmitowane przez państwowe media.

W czasie transmisji doszło jednak do niespodziewanego incydentu. Przemówienie Putina zostało przerwane. Jak się okazało, za atakiem stała słynna grupa hakerska Anonymous.

Jej przedstawiciele przekazali, że doprowadzili do przeciążenia serwera, przez co zamiast wystąpienia prezydenta Rosji, w telewizji pokazywano występ muzyczny.

Anonymous uderzyło w Putina. Przerwali jego przemówienie na Łużnikach

Incydent miał miejsce w chwili, gdy Putin wspomniał, że "operacja specjalna" na Ukrainie, jak Rosja nazywa inwazję Kremla, rozpoczęła się w dniu urodzin wybitnego rosyjskiego wojskowego. To właśnie wtedy oficjalny przekaz został przerwany.

Dziennik Ukraińska prawda powiadomił, że przemówienie Putina zostało zastąpione występem piosenkarza Olega Gazmanowa.

Według rzecznika Kremla Dimitrija Pieskowa, przerwanie transmisji było spowodowane problemami technicznymi. Z kolei na Twitterze poinformowano, że za atakiem stoi słynna grupa Anonymous.

- Anonymous przeciąża serwer i Putin milczy. Obywatele Rosji, dostarczymy wam wiadomość - można przeczytać na jednym z kont na Twitterze, które ma należeć do hakerskiej organizacji. 

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl