Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Groził Adamowi Niedzielskiemu śmiercią. Szybko wpadł w ręce służb, grozi mu surowa kara
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.01.2023 15:07

Groził Adamowi Niedzielskiemu śmiercią. Szybko wpadł w ręce służb, grozi mu surowa kara

48-latek nawoływał do zabójstwa Adama Niedzielskiego
Piotr Molecki/East News

Mężczyzna nawoływał do zabójstwa Adama Niedzielskiego. Policja przekazała, że po ponad miesiącu udało się zatrzymać 48-letniego Pawła K., który na początku grudnia podczas transmisji zachęcał do zamordowania ministra zdrowia i kierował wobec szefa MZ groźby karalne.

Groził śmiercią Adamowi Niedzielskiemu

48-letni Paweł K. myślał, że jest w internecie bezkarny. 9 grudnia 2022 r. rozpoczął transmisję internetową, gdzie na celownik trafił Adam Niedzielski.

Mężczyzna nawoływał do zabójstwa ministra zdrowia. - Podczas tej samej transmisji groził mu także śmiercią - przekazała Polska Policja, która poinformowała o przełomie w sprawie.

Już dzień po odbyciu się oburzającej transmisji, gdzie autor nawoływał do zamordowania Adama Niedzielskiego, poczynione zostały kroki mające pociągnąć go do odpowiedzialności. 10 grudnia Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie złożył zawiadomienie, iż mogło dojść do przestępstwa.

Groźby trafiły także do uszu samego Adama Niedzielskiego. Polityk nie ukrywał, że sytuacja jest dla niego źródłem stresu i faktycznego niepokoju. - Minister poinformował poznańskich policjantów wyrażając obawę, że groźby mogą być spełnione - przekazała policja.

Policja natychmiast ruszyła do akcji, Paweł K. został zatrzymany

We wtorek 31 stycznia poznaliśmy kulisy działań służb w związku z groźbami śmierci kierowanymi publicznie wobec ministra Adama Niedzielskiego. Zabezpieczony został cały zapis z transmisji z 9 grudnia, a specjaliści rozpoczęli jej analizę.

Dowody pozwoliły na to, by do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu trafił wniosek o szczęście śledztwa. - W oparciu o materiał dowodowy prokurator Prokuratury Okręgowej w Poznaniu wydał nakaz zatrzymania 48-letniego Pawła K. i doprowadzenia go na przesłuchanie - czytamy w komunikacie policji.

Pawłowi K. za grożenie ministrowi zdrowia i nawoływania do dokonania jego zabójstwa grozi aż 5 lat więzienia. 48-latek zarzuty usłyszał już w poniedziałek 30 stycznia, ale to we wtorek sąd pochyli się nad wnioskiem prokuratury i policji dotyczącym tymczasowego aresztowania mężczyzny.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!