Goniec.pl > Polska > Pawłowice. 16-letni syn dźgnął nożem matkę. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 31.01.2023 09:32

Pawłowice. 16-letni syn dźgnął nożem matkę. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Pawel Wodzynski/East News
Pawel Wodzynski/East News

Pawłowice. 16-latek chwycił nóż i zaatakował matkę. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 30 stycznia wieczorem. 38-letnia kobieta została dwukrotnie dźgnięta w plecy. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pawłowice. Syn zaatakował matkę nożem

Pawłowice (woj. śląskie) żyje dramatem jednej z rodzin. W godzinach wieczornych w poniedziałek 30 stycznia 16-letni chłopak zaatakował 38-letnią matkę.

Do zdarzenia doszło w domu przy ul. Kruczej w Pawłowicach-Pniówku w powiecie pszczyńskim. Okoliczności i motywy pozostają jeszcze nieznane, ale służby przekazały, jak wyglądało makabryczne zdarzenie.

Do ataku przy użyciu noża doszło w czasie awantury domowej. 16-latek w pewnym momencie kłótni sięgnął po nóż kuchenny i ruszył w kierunku matki. 38-letnia kobieta została ranna.

Do zaatakowanej nożem matki wezwano śmigłowiec LPR

16-latek zadał dwa celne ciosy. Rany kłute ujawniono na plecach 38-letniej matki. Policjanci natychmiast wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Stan ranionej nożem matki był stabilny. Kobieta została przetransportowana do szpitala w Katowicach-Ochojcu, gdzie trafiła pod opiekę specjalistów.

Do placówki medycznej trafił również agresywny syn. - 16-letni chłopak również trafił do szpitala ze względu na swój stan zdrowia - przekazał w rozmowie z se.pl mł. asp. Wojciech Janosz, zastępca rzecznika Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Nic nie wskazywało, że w domu w Pawłowicach może rozegrać się dramat. - Do tej pory nie było żadnych interwencji w tej rodzinie - wyjaśnił mł. asp. Wojciech Janosz.

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: se.pl

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie: nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji, bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!