Goniec.pl > Polska > Goszczyn: 16-letnia rowerzystka wjechała pod autobus, nie żyje
Maria Glinka
Maria Glinka 15.05.2022 19:41

Goszczyn: 16-letnia rowerzystka wjechała pod autobus, nie żyje

Facebook/Gdzie Suszą? Kontrole i Kolizje Drogowe! WGR/Arkadiusz Ciułkowski
Facebook/Gdzie Suszą? Kontrole i Kolizje Drogowe! WGR/Arkadiusz Ciułkowski

W niedzielę po południu doszło do tragicznego wypadku w Goszczynie (województwo mazowieckie). Szesnastolatka wjechała rowerem prosto pod koła jadącego autobusu. Mimo reanimacji zmarła.

Na miejscu zdarzenia pracowali lokalni policjanci. W dalszym ciągu starają się ustalić dokładny przebieg i okoliczności tragicznego wypadku, z udziałem 16-latki.

16-latka wjechała pod autobus

Do wypadku doszło tuż po godz. 13:00 w miejscowości Goszczyn na terenie powiatu grójeckiego. Rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska przekazała PAP szczegóły tego zdarzenia.

Z ustaleń policji wynika, że "16-letnia rowerzystka nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i wyjechała z ulicy podporządkowanej wprost pod jadący autobus". - Mimo podjętej akcji reanimacyjnej nastolatka zmarła - dodała rzeczniczka radomskiej policji.

Policja przeprowadziła badanie kontroli trzeźwości u kierowcy autobusu. Okazało się, że 49-letni mężczyzna był trzeźwy.

Z doniesień świadków, do których dotarł portal goniec.pl, wynika, że nastolatka wjechała pod autobus dowożący pracowników do znanej firmy produkującej słodycze. Na lokalnych grupach facebookowych nie brakuje krytycznych komentarzy na temat stylu jazdy kierowców prowadzących pojazdy pracownicze.

Kolejny tragiczny wypadek na Mazowszu

W trakcie rozmowy z PAP podinsp. Katarzyna Kucharska zaznaczyła, że to już drugi wypadek na Mazowszu w ten weekend, w którym z powodu niezachowania należytej ostrożności na drodze zginął nastolatek.

Do podobnego zdarzenia doszło bowiem w Gielniowie. W sobotę 14 maja po godz. 16:00 12-letni chłopiec wjechał hulajnogą elektryczną pod samochód ciężarowy.

Został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nie udało się go uratować. 46-latka, która kierowała ciężarówką, była trzeźwa.

Dzień przed tą tragedią mazowiecka policja opublikowała na Facebooku poradnik dotyczący bezpiecznego korzystania z hulajnóg elektrycznych. Funkcjonariusze przypominają, że dopuszczalna prędkość dla osób jadących hulajnogami to 20 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: gazeta.pl, goniec.pl