Goniec.pl > Polska > Fatalna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Polacy zadecydowali
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 01.06.2023 15:54

Fatalna wiadomość dla Tadeusza Rydzyka. Polacy zadecydowali

Tadeusz Rydzyk
KAPiF

Katastrofalny spadek oglądalności zaliczyła stacja ojca Tadeusza Rydzyka. Telewizja Trwam w 2022 roku, zanotowała spadek popularności swoich programów aż o 23 procent w stosunku do zeszłego roku. Niespełna 25 tysięcy widzów – to przeciętna minutowa widownia stacji.

Stały spadek oglądalności TV Trwam

Tadeusz Rydzyk może nie być zadowolony z najnowszych badań branży telewizyjnej. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że udział stacji ojca Rydzyka w rynku oglądalności w 2022 roku to 0,42 procent. W 2021 roku TV Trwam zanotowała 32,1 tysięcy widzów i 0,52 procent udziału w rynku.

Wyniki, jakie osiąga TV Trwam, corocznie stale maleją. W 2020 roku telewizję oglądało średnio 35,7 tysięcy osób. Jej udział w rynku wynosił wtedy 0,55 procent. Wyniki stacji ojca Tadeusza Rydzyka, raportowane są co roku w sprawozdaniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Katarzyna Dowbor wyremontuje kolejny dom. Zaskakujące informacje

Tadeusz Rydzyk i TV Trwam daleko w rankingu oglądalności

Tadeusz Rydzyk i jego stacja w zeszłorocznym rankingu oglądalności zajęli dalekie 37 miejsce. Telewizję Trwam, wyprzedziło między innymi wiele kanałów, które nie są aż tak bardzo popularne medialnie. Należy przypomnieć, że stacja ojca Rydzyka nadawana jest na pierwszym multipleksie telewizji cyfrowej już od 9 lat.

TV Trwam wyprzedziły między innymi: TVN Style (25,4 tys. widzów średniej oglądalności minutowej), TVP Rozrywka (26, 6 tys.), Polsat Cafe (27, 8 tys.), Zoom TV (30,9 tys.) czy TVP ABC (32,3 tys.).

Tadeusz Rydzyk i wyniki finansowe jego stacji

Tadeusz Rydzyk i jego stacja mimo licznych głosów krytyki ciągle utrzymują się w branży telewizyjnej. TV Trwam i Radio Maryja mają swoje wąskie grono odbiorców, do których trafia raczej w dużej mierze grupa seniorów. 

- W 2021 roku nadająca Telewizję Trwam Fundacja Lux Veritatis, przy wzroście przychodów o 22,6 proc. do 56,4 mln zł osiągnęła 1,4 mln zł zysku netto. Wpływy kanału ojca Ryzyka zwiększyły się o 1,7 proc. do 12,06 mln zł - czytamy na portalu Wirtualnemedia.pl.

Źródło: Wirtualnemedia.pl