Goniec.pl
Chryja pod Radiem Maryja

Jakub Kaminski/East News

Dzień przed urodzinami Tadeusza Rydzyka zaplanowano "Chryję pod Radiem Maryja"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Udostępnij:

Tadeusz Rydzyk 3 maja będzie obchodzić 76. urodziny. Świętowanie ma zamiar zakłócić toruńska Brygada Feministyczna. Wyszło na jaw, co szykuje pod Radiem Maryja. Duchowny się wścieknie, a służby mogą mieć ręce pełne roboty.

Jak co roku okolice dnia urodzin toruńskiego redemptorysty nie będą spokojne. Cyklicznie, zawsze 3 maja, jest organizowana „Chryja pod Radiem Maryja”. W przyszłym miesiącu odbędzie się jednak o dzień wcześniej. Co przygotowały organizatorki?

Kontrowersyjna „Chryja pod Radiem Maryja”

W tym roku „Chryja pod Radiem Maryja” odbędzie się 2 maja, dzień przed urodzinami Tadeusza Rydzyka, bowiem ktoś już wcześniej zaklepał możliwość wydarzenia ze zgromadzeniem się w miejscu publicznym. Jakie atrakcje przygotowano dla duchownego?

Redemptorysta może poczuć się wściekły lub zniesmaczony. Organizatorzy zapowiadają „orgię satanistyczną” - brzmi kontrowersyjnie, jednak ma to głębsze dno. Jeszcze w lutym właśnie tym określeniem Tadeusz Rydzyk uderzył w Strajk Kobiet.

[EMBED-245]

- Proszę zobaczyć, jak Szatan rozlewa tę swoją działalność. Przecież to, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne - tak grzmiał duchowny przed paroma tygodniami.

Na razie w wydarzeniu umieszczonym na Facebooku swoje zainteresowanie wyraziło 320 osób. Niewykluczone, że do 2 maja jeszcze wielu internautów zadeklaruje swoją obecność. Będą jednak musieli się liczyć, że czekają ich przepychanki ze służbami - w poprzednich latach za wybryki pod Radiem Maryja wpływały zawiadomienia do prokuratury.

Podczas poprzednich „chryj” uczestnicy pojawiali się pod siedzibą radia z tęczowymi elementami ubioru, niektórzy odważni nawet przebierali się za ojca Rydzyka. Zewsząd było słychać wykrzykiwane hasła odnoszące się do idei świeckiego państwa.

Samo wydarzenie jest opisane w ironiczny i prześmiewczy sposób. Organizatorki z przekąsem „pochwalnie” wypowiadają się o Tadeuszu Rydzyku:

- Chcemy się spotkać wspólnie i oddać mu cześć, okazać wdzięczność za błogosławieństwo, którym nas obdarza, za blask, który dla nas roztacza dzięki swym mediom i dzięki któremu nie gubimy się już w ciemności. Za ciepło geotermalne, które zagarnia do siebie i przekazuje nam je w postaci ciepła miłości. Chcemy mieć pewność, że tak jak rok temu i jak rok wcześniej, aż nie nastanie kres, będziemy mogli świętować dzień, w którym jego iskra rozbłysła w mroku i poprowadziła nas w przyszłość - czytamy w opisie wydarzenia.

Nawiązują również do pieniędzy, które Tadeusz Rydzyk otrzymuje od wiernych oraz od państwa. W czasie, kiedy inni ubożeją, duchowny ma się bogacić. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ma wyglądać „orgia satanistyczna”, ale na pewno nie zostanie potraktowane to w dosłowny sposób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Klaudia Bochenek

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@goniec.pl

Podobne artykuły

koronawirus

Wiadomości

Prof. Krzysztof Tomasiewicz: "To początek czwartej fali, która potrwa przynajmniej dwa miesiące"

Czytaj więcej >
Monika Bawaj

Wiadomości

Tarnowskie Góry: Zaginęła 15-letnia Monika Bawaj. Policja prosi o pomoc

Czytaj więcej >
Dariusz Ś.

Wiadomości

Radny Nowoczesnej znęcał się nad żoną. Nie pójdzie do więzienia

Czytaj więcej >
policja

Wiadomości

Kontrowersyjny projekt zmian kar dla pijanych kierowców. W grze konfiskata pojazdu

Czytaj więcej >
Andrzej Duda

Wiadomości

Prezydent: rząd chciał, żeby stan wyjątkowy trwał trzy miesiące

Czytaj więcej >

Wiadomości

Poznań: Pomimo reanimacji zmarł 2,5-latek, który wypadł z okna

Czytaj więcej >