Goniec.pl
[II-51]

Jakub Kaminski/East News

Dzień przed urodzinami Tadeusza Rydzyka zaplanowano "Chryję pod Radiem Maryja"

22 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Klaudia Bochenek

Tadeusz Rydzyk 3 maja będzie obchodzić 76. urodziny. Świętowanie ma zamiar zakłócić toruńska Brygada Feministyczna. Wyszło na jaw, co szykuje pod Radiem Maryja. Duchowny się wścieknie, a służby mogą mieć ręce pełne roboty.

Jak co roku okolice dnia urodzin toruńskiego redemptorysty nie będą spokojne. Cyklicznie, zawsze 3 maja, jest organizowana „Chryja pod Radiem Maryja”. W przyszłym miesiącu odbędzie się jednak o dzień wcześniej. Co przygotowały organizatorki?

Kontrowersyjna „Chryja pod Radiem Maryja”

W tym roku „Chryja pod Radiem Maryja” odbędzie się 2 maja, dzień przed urodzinami Tadeusza Rydzyka, bowiem ktoś już wcześniej zaklepał możliwość wydarzenia ze zgromadzeniem się w miejscu publicznym. Jakie atrakcje przygotowano dla duchownego?

Redemptorysta może poczuć się wściekły lub zniesmaczony. Organizatorzy zapowiadają „orgię satanistyczną” - brzmi kontrowersyjnie, jednak ma to głębsze dno. Jeszcze w lutym właśnie tym określeniem Tadeusz Rydzyk uderzył w Strajk Kobiet.

[EMBED-245]

- Proszę zobaczyć, jak Szatan rozlewa tę swoją działalność. Przecież to, co jest na ulicach, ta wulgarność, to są orgie satanistyczne - tak grzmiał duchowny przed paroma tygodniami.

Na razie w wydarzeniu umieszczonym na Facebooku swoje zainteresowanie wyraziło 320 osób. Niewykluczone, że do 2 maja jeszcze wielu internautów zadeklaruje swoją obecność. Będą jednak musieli się liczyć, że czekają ich przepychanki ze służbami - w poprzednich latach za wybryki pod Radiem Maryja wpływały zawiadomienia do prokuratury.

Podczas poprzednich „chryj” uczestnicy pojawiali się pod siedzibą radia z tęczowymi elementami ubioru, niektórzy odważni nawet przebierali się za ojca Rydzyka. Zewsząd było słychać wykrzykiwane hasła odnoszące się do idei świeckiego państwa.

Samo wydarzenie jest opisane w ironiczny i prześmiewczy sposób. Organizatorki z przekąsem „pochwalnie” wypowiadają się o Tadeuszu Rydzyku:

- Chcemy się spotkać wspólnie i oddać mu cześć, okazać wdzięczność za błogosławieństwo, którym nas obdarza, za blask, który dla nas roztacza dzięki swym mediom i dzięki któremu nie gubimy się już w ciemności. Za ciepło geotermalne, które zagarnia do siebie i przekazuje nam je w postaci ciepła miłości. Chcemy mieć pewność, że tak jak rok temu i jak rok wcześniej, aż nie nastanie kres, będziemy mogli świętować dzień, w którym jego iskra rozbłysła w mroku i poprowadziła nas w przyszłość - czytamy w opisie wydarzenia.

Nawiązują również do pieniędzy, które Tadeusz Rydzyk otrzymuje od wiernych oraz od państwa. W czasie, kiedy inni ubożeją, duchowny ma się bogacić. Nie wiadomo jeszcze, jak dokładnie ma wyglądać „orgia satanistyczna”, ale na pewno nie zostanie potraktowane to w dosłowny sposób.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

  • Nie żyje arcybiskup Wojciech Ziemba

  • Ewa Krawczyk na cmentarzu. Poruszające nagranie dziennikarza WP

  • W oknie domu Kaczyńskiego pojawiła się nagroda

Klaudia BochenekAutor

Jestem na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami na świecie i w social mediach. W przeszłości zajmowałam się redagowaniem eventowych materiałów prasowych. Poza pracą w redakcji wolny czas poświęcam eksploracji internetu, kryminalistyce i żeglarstwu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: klaudia.bochenek@goniec.pl

Podobne artykuły

Aleksander M.
Facebook

Wiadomości

Morderstwo w Inowrocławiu: Sąsiedzi słyszeli krzyki. "On się załamał po tym programie"

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 08.04.2022. Palac Prezydecki. Prezydent Andrzej Duda (n/z) wreczyl nominacje generalskie funkcjonariuszom Sluzby Celno-Skarbowej.

Wiadomości

Andrzej Duda najpopularniejszym politykiem w Polsce. Prezydent na podium sondażu

Czytaj więcej >
Papież Franciszek
ANDREAS SOLARO/AFP/East News

Wiadomości

Papież Franciszek o swoim zdrowiu i możliwości abdykacji: "Jutro mogę umrzeć"

Czytaj więcej >
Warszawa, korek, samochody, pixabay

Wiadomości

Koniec ze starymi samochodami w Warszawie? Nowy projekt strefy czystego transportu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Dolnośląskie: Martwy pies z raną brzucha porzucony przy drodze. Policja szuka oprawcy

Czytaj więcej >
Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie w mediach społecznościowych zwróciła się do swojego męża (ANDRE PAIN/AFP/East News).

Wiadomości

Ołena Zełeńska w poruszającym wpisie do męża. "Coś się zmieniło..."

Czytaj więcej >