Goniec.pl > Świat > Dzieci Williama i Kate po śmierci Elżbiety II musiały zmienić "nazwisko". Wszystko przez awans rodziców
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 12.09.2022 11:43

Dzieci Williama i Kate po śmierci Elżbiety II musiały zmienić "nazwisko". Wszystko przez awans rodziców

Dzieci Williama i Kate zmieniają nazwisko, wszystko przez śmierć królowej Elżbiety II
MATT DUNHAM/AFP/East News

Dzieci Williama i Kate zmieniły nazwiska po śmierci Elżbiety II i wstąpieniu na tron dziadka. Książę George, księżniczka Charlotte oraz najmłodszy książę Louis mają nowe personalia, którymi muszą posługiwać się nawet w szkole.

Roszady w rodzinie królewskiej po śmierci Elżbiety II nie są kosmetyczne. Stojący w kolejce do tronu William i Kate oraz ich dzieci przedstawiać będą się w zupełnie inny sposób.

8 września dzieci książęcej pary rozpoczęły rok szkolny, ale w dzienniku będą figurować pod innymi personaliami. George, Charlotte oraz Louis nie są już książętami z Cambridge. Wszystko ze względu na "awans" ich rodziców.

Nowe nazwiska dzieci Williama i Kate

Rodzina Windsorów przechodzi obecnie nie tylko przez okres żałoby po ukochanej Elżbiecie II, która przez ponad 70 lat zasiadała na brytyjskim tronie. Odejście monarchini to czas, gdy mimo smutku i organizacji wielkiego pogrzebu zajść muszą istotne zmiany instytucjonalne.

Mowa nie tylko o oficjalnym proklamowaniu Karola III na nowego króla Wielkiej Brytanii i państw wchodzących w skład królestwa. William i Kate stoją w pierwszym rzędzie kolejki do tronu i nie będzie to obojętne dla ich rodziny.

Książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis tytułowani byli do tej pory książętami z Cambridge. Śmierć królowej Elżbiety II wszystko zmieniła i mowa nawet o tytularnym nazwisku dzieci Williama i Kate.

Od teraz oficjalne nazwiska całej trójki pociech Williama i Kate zmieniają się z "Cambridge" na "Walia". Co to oznacza? Nawet w szkole królewskich dzieci konieczna jest zmiana w dzienniku. Od roku szkolnego 2022/2023 dzieci Williama i Kate wyczytywane będą, jako: książę George z Walii, księżniczka Charlotte z Walii oraz książę Louis z Walii.

Zgodnie z tradycją rodziny królewskiej, drugi w kolejce do tronu książę George oraz jego rodzeństwo w szkole nie używa nazwiska Windsor, a tytułu swojego ojca. Nauczyciel, sprawdzając listę obecności, wyczytuje więc ucznia George'a z Walii.

Książę William i księżna Kate z nowymi tytułami

Zmiana nazwisk królewskich dzieci jest bezpośrednio związana z roszadami w rodzinie Elżbiety II po jej śmierci. Po wejściu króla Karola III na tron nowy władca potwierdził, że jego syn William wraz z małżonką Kate otrzymują tytuły księcia oraz księżnej Walii.

- Z Katarzyną u boku. Wiem, że nasi nowi książę i księżna Walii będą nadal inspirować i prowadzić nasze narodowe rozmowy, pomagając przesunąć margines do centralnego punktu, gdzie można udzielić istotnej pomocy - mówił nowy monarcha. William i Kate nie próżnowali i by nie wprowadzać poddanych w błąd, natychmiast zmienili m.in. nazwę oficjalnego konta na Instagramie.

Od teraz konto Williama oraz Kate wyszukać można wpisując "The Prince and Princess of Wales". Stało się to chwilę przed tym, jak para wydała pierwsze oficjalne oświadczenie w związku ze śmiercią królowej Elżbiety II.

William i Kate zmienili nazwę oficjalnego konta na Instagramie
William i Kate zmienili nazwę oficjalnego konta na Instagramie

Kate z tytułem odziedziczonym po księżnej Dianie

Nie tylko młode pokolenie książąt musi odnaleźć się w rzeczywistości bez królowej Elżbiety II. Kate Middleton w momencie, gdy jej mąż otrzymywał tytuł księcia Walii, ona rozpoczęła nowy rozdział historii bezpośrednio związany ze swoją teściową.

Żona księcia Williama jest księżną Walii, a ostatni raz tytuł ten należał do tragicznie zmarłej księżnej Diany. Chociaż królowa małżonka od 2005 roku prawnie nosiła tytuł księżnej Walii, to nie używała go ze względu na kontrowersyjne okoliczności związane z księżną Dianą i zarzutami o romans z żonatym wówczas księciem Karolem.

Amerykański portal E! News rozmawiał z królewskim informatorem, który ujawnił, jak Kate podchodzi do założenia butów księżnej Diany. Żona Williama "docenia historię związaną z tą rolą, ale co zrozumiałe, będzie chciała spojrzeć w przyszłość, tworząc własną ścieżkę".

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: e!news, goniec.pl