Goniec.pl
Sylwester Marzeń TVP zniknie z anteny? Nowy prezes TVP miał już podjąć decyzję

Jan Bielecki/East News

Sylwester Marzeń TVP zniknie z anteny? Nowy prezes TVP miał już podjąć decyzję

12 Września 2022

Autor tekstu:

Agata Jaroszewska

Sylwester Marzeń TVP ponownie odbędzie się w Zakopanem. Nowy prezes Telewizji Polskiej, po ciosie w disco-polo, nie zamierza wytaczać dział przeciwko współpracy z zimową stolicą Polski. Oglądalność i wyniki wygrają z niechęcią Mateusza Matyszkowicza do skocznej muzyki? Decyzja miała już zapaść.

Sylwester Marzeń TVP był prawdziwym oczkiem w głowie Jacka Kurskiego. Były szef TVP nie ukrywał dumy z widowiska, które na koniec roku rozgrzewało nie tylko całe Zakopane.

Małopolskie: Atak szerszeni podczas drogi krzyżowej. Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym dziecko

Małopolskie: Atak szerszeni podczas drogi krzyżowej. Trzy osoby trafiły do szpitala, w tym dziecko

CZYTAJ DALEJ

Sylwester Marzeń TVP, podobnie jak inne widowiska za rządów Jacka Kurskiego, charakteryzował się dużym stężeniem gwiazd disco-polo na metr kwadratowy. Mateusz Matyszkowicz chce to zmienić, ale nie wszystko zostało przez nowego prezesa TVP skreślone. Część dziedzictwa poprzedniego szefa Telewizji Polskiej zostanie w ramówce.

Sylwester Marzeń TVP: czy nowy prezes TVP odwoła koncerty w Zakopanem?

Sylwester Marzeń TVP to wydarzenie, o którym nie myślą jeszcze wierni widzowie Telewizji Polskiej, jednak nowy prezes nie może sobie na to pozwolić. Zorganizowanie sylwestrowego widowiska to proces długi i żmudny.

Co więcej, Mateusz Matyszkowicz musi odpowiedzieć na najważniejsze pytanie. Czy Sylwester Marzeń TVP zostanie w ogóle zorganizowany w 2022 roku? Portal wirtualnemedia.pl rozmawiał z informatorem, który zaliczany jest do kręgów bliskich zarządowi TVP.

Disco-polo nie znajduje miejsca w sercu nowego prezesa TVP, jednak wyniki oglądalności i sukces przedsięwzięć Telewizji Polskiej już tak. Istnieje szansa, że gwiazdy skocznej muzyki uwielbianej przez Jacka Kurskiego nie będą w Sylwestra 2022 bezrobotne.

- Nowy prezes podjął już decyzję w tej sprawie, "Sylwester marzeń" znowu będzie w Zakopanem - przekazał rozmówca portalu wirtualnemedia.pl. - Mateusz Matyszkowicz ma co prawda inne ciągoty muzyczne niż Jacek Kurski, ale z drugiej strony wie, że disco polo to dobry nośnik serwowania widzom poważniejszych treści - dodał informator.

Nowy prezes TVP nie próżnuje, disco-polo to było dopiero początek, teraz oberwało się Jarosławowi Kaczyńskiemu

Matyszkowicz posprzątał gabinet i zdjął portret Kaczyńskiego. Symboliczny gest nowego prezesa TVP, będzie rewolucja w stacji?

CZYTAJ DALEJ

Zakopane nadal nie ma umowy na Sylwestra Marzeń TVP

Mateusz Matyszkowicz dopiero kilka dni temu otrzymał ster Telewizji Polskiej. W poniedziałek ma oficjalnie wejść do gabinetu po Jacku Kurskim, ale już podjął pierwsze istotne dla TVP decyzje.

Pierwszą był ban na disco-polo. Przejawem ograniczania dotychczasowego charakteru telewizji publicznej był fakt, że nowy prezes TVP wykreślił z line-upu koncertu z okazji przekopu Mierzei Wiślanej wszystkich artystów disco-polo, a nawet Don Wasyla, który nie mógł pogodzić się z tym ciosem.

Na disco-polowców padł blady strach, że dotychczasowa współpraca w czasie Sylwestra Marzeń TVP także zniknie z pola widzenia. Wszystko wskazuje jednak, że dla Mateusza Matyszkowicza wyniki okażą się ważniejsze niż wprowadzanie rewolucji i podnoszenie poziomu widowisk.

Sylwester Marzeń TVP odbędzie się w Zakopanem, ale władze miasta w piątek przekazały, że nie mają jeszcze żadnej umowy na współorganizowanie koncertów. - Dopiero od poniedziałku Matyszkowicz będzie wprowadzać się do gabinetu po Kurskim, prawdopodobnie nie miał jeszcze okazji wydać stosownych dyspozycji i podpisać umów - wyjaśnił informator zbliżony do zarządu TVP w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

"Wiadomości" TVP i słynne już "paski" to marka sama w sobie. Fot.: screen "Wiadomości" TVP wydanie z dn. 02.09.2022 r.

"Wiadomości" TVP w zaledwie kilka dni przeszły same siebie. Festiwal manipulacji i wpadek

"Wiadomości" TVP przechodzą same siebie od dawna. Postanowiliśmy sprawdzić, jak wyglądały słynne paski od początku września. Zaledwie kilka dni wystarczyło, by byli już pracownicy Jacka Kurskiego pokazali pełen wachlarz umiejętności w tworzeniu krótkich i chwytliwych fraz. Zgadniecie jakie tematy to konik Telewizji Polskiej?

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi:

Agata JaroszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Głównej Służby Pożarniczej. Interesuję się głównie problemami społecznymi oraz zagadnieniami związanymi z kulturą. W swojej pracy skupiam się na nagłaśnianiu ważnych i istotnych spraw w skali lokalnej, a do opisywanych spraw zawsze podchodzę bezstronnie. Moją pasją jest etnologia, szczególnie kwestie związane z kulturowym uwarunkowaniem społeczeństwa oraz dawne wierzenia. Szczególną uwagę przywiązuję do historii mówionej, gdzie nie ma jedynej i słusznej wersji wydarzeń historycznych. Przez trzy lata prowadziłam badania etnograficzne na terenie Ukrainy. Na Huculszczyźnie rozmawiałam ze świadkami historii na temat ich wspomnień o szkołach prowadzonych przez Polaków, czy prześladowaniu grekokatolików w czasie delegalizacji tego Kościoła na tamtejszych terenach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: agata.jaroszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

Iwona Pavlović wspomina Beatę Tyszkiewicz. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Iwona Pavlović szczerze o kłótniach z Beatą Tyszkiewicz. "Nie były reżyserowane"

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Gwiazdy

Małgorzata Rozenek z intrygującą fryzurą. Ta grzywka zaskoczyła wszystkich

Czytaj więcej >
Małgorzata Ohme udzieliła pewnej rady Paulinie Smaszcz. Fot. TRICOLORS/East News

Gwiazdy

Małgorzata Ohme nie zawahała się oceniając zachowanie Pauliny Smaszcz. Padły bardzo mocne słowa

Czytaj więcej >
Robert Janowski zmaga się z problemem psychofanki. Fot. Tomasz Zukowski/East News

Gwiazdy

Robert Janowski zmaga się z psychofanką. Kobieta zdołała odnaleźć nowy dom gwiazdora

Czytaj więcej >
Magdalena Stępień szykuje się na trudny czas. Fot. instagram.com/magdalena___stepien

Gwiazdy

Magdalenę Stępień czeka trudny okres. Mama zmarłego Oliwiera podzieliła się z fanami swoim bólem

Czytaj więcej >
Maciej Kurzajewski i Katarzyna Cichopek

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski pokazali, jak kibicują Polakom. Zdjęcie pary obiegło sieć

Czytaj więcej >