Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dramatyczny wypadek. Pięć osób w szpitalu, w tym troje dzieci
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 25.11.2023 22:35

Dramatyczny wypadek. Pięć osób w szpitalu, w tym troje dzieci

wypadek niedaleko Bytowa
X/Pomorska Policja

Pięć osób, w tym troje dzieci, w szpitalu. To bilans zderzenia dwóch samochodów na drodze krajowej nr 20 niedaleko Bytowa na Pomorzu. Na miejscu interweniowały wszystkie służby, wprowadzono także ruch wahadłowy. To jednak nie wszystkie złe wiadomości z polskich dróg. Jeszcze tragiczniejsze wieści płyną z Sękowa pod Szamotułami, gdzie autobus śmiertelnie potrącił mężczyznę.

Groźnie wyglądający wypadek koło Bytowa

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce w sobotę 25 listopada między miejscowościami Nakla i Korne nieopodal pomorskiego Bytowa. Zgodnie z komunikatem wydanym przez policję, po zderzeniu dwóch samochodów osobowych do szpitala przewieziono pięć osób, w tym troje dzieci.

Ten niepokojący bilans nie dziwi, jeśli tylko spojrzymy na zamieszczone na koncie pomorskich mundurowych na platformie X zdjęcie. Co więcej, to cud, że nie doszło do jeszcze większej tragedii. Na fotografii wyraźnie widać dwa pojazdy - jeden leżący na dachu poza pasem ruchu i drugi wbity przodem w ziemię.

Niecodzienne zakończenie "Faktów" TVN. Piotr Kraśko nagle zawiesił głos, potem zapadła cisza

W akcji wszystkie służby

Jak doszło do wypadku? Policja ma już wstępne ustalenia, zgodnie z którymi kierujący oplem mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu volkswagenowi. Stan poszkodowanych nie jest dokładnie znany.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby - straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, dlatego podróżujący DK 20 muszą liczyć się z utrudnieniami, które mogą potrwać do ok. 22:30.

ZOBACZ: Zwłoki mężczyzny w kominie pod Kaliszem. Rodzina usłyszała fatalne ustalenia śledczych

- Apelujemy o ostrożność i rozwagę na drodze oraz prosimy o stosowanie się do poleceń mundurowych, kierujących ruchem - proszą pomorscy funkcjonariusze.

Śmiertelne potrącenie pieszego w Sękowie

Sobotnie popołudnie nie było spokojne także dla służb z Wielkopolski, a dokładniej z okolic Szamotuł. W znajdującym się pod miastem Sękowie autobus śmiertelnie potrącił pieszego.

Z informacji portalu szamotuly.naszemiasto.pl wynika, że ranny 56-latek bez stałego miejsca zameldowania miał przy sobie rower. Mężczyzna zmarł w wyniku doznanych obrażeń.

ZOBACZ: Nie żyje 37-latka, zginęła na miejscu. Policja apeluje do Polaków

Po wypadku droga krajowa nr 92 została całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Przed godziną 19 policja wprowadziła objazdy poprowadzone przez miejscowości Sękowo, Pólko i Bytyń.

Źródło: szamotuly.naszemiasto.pl, Pomorska Policja