Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Dania. Polak poszukiwany przez policję. Miał zamordować 29-latka
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 24.02.2024 14:21

Dania. Polak poszukiwany przez policję. Miał zamordować 29-latka

Michał Tomasz Kąpicki
Policja

Policja w Danii prowadzi poszukiwania 30-letniego obywatela Polski. Michał Tomasz Kąpicki podejrzewany jest o dokonanie zabójstwa. Jego ofiarą miał paść 29-latek także z Polski. Ciało ofiary znaleziono w hotelu w Brøndby w styczniu br.

Brutalne zabójstwo Polaka w Danii

Policja ze stolicy Danii poszukuje 30-letniego Polaka, którego podejrzewa się o zabójstwo naszego 29-letniego rodaka. Dramatyczne zajście miało miejsce 5 stycznia w hotelu w miejscowości Brøndby na zachód od Kopenhagi. Ciało mężczyzny znalezione zostało przez obsługę hotelową. Ofiara zginęła najprawdopodobniej od postrzału z broni palnej, do czego przyczynili się właśnie dwaj inni Polacy.

Poszukiwany w związku ze zbrodnią jest Michał Tomasz Kąpicki, mierzący ok. 187 cm wzrostu i mający średnią budowę ciała.

Nie żyje znany prezenter telewizyjny. Podejrzany to jego były partner

Duńska policja poszukuje Michała Tomasza Kąpickiego

Komisarz Brian Hansen zaapelował do osób, mogących widzieć poszukiwanego mężczyznę o to, by kontaktowały się z najbliższą jednostką policji. Zwrócił się też do samego Kąpickiego, aby ten sam oddał się w ręce służb.

ZOBACZ: Austria. Potrójne zabójstwo w domu publicznym. Zatrzymano 27-latka

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o podejrzanym lub o miejscu jego pobytu proszone są o kontakt z policją w Kopenhadze: Lars Andersen, telefonicznie +45 30536001, pocztą elektroniczną: [email protected] lub z najbliższą jednostką polskiej Policji i pod numerem alarmowym 112.

W śledztwie zatrzymany został już inny mężczyzna

Niewykluczone jest, że poszukiwany 30-latek opuścił Danię tuż po tym, jak dokonał zabójstwa, dlatego od 12 stycznia za mężczyzną wydany jest międzynarodowy nakaz aresztowania w celu ekstradycji i postawienia go przed duńskim sądem.

W toczącym się śledztwie, 14 lutego udało się zatrzymać już 22-latka. który też podejrzewany był w sprawie. Osoba ta tymczasowo została aresztowana.

Postawili się Putinowi, teraz mówią: "jesteśmy gotowi bronić Polski!" Zobacz wywiad z ochotnikami walczącymi przeciwko Rosji:

Źródło: WP