Wyszukaj w serwisie
Goniec.pl > Fakty > Czego politycy życzą Tuskowi? Wygranej w biegach, zdrowia i... postawienia przed Trybunałem Stanu
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 22.04.2022 13:44

Czego politycy życzą Tuskowi? Wygranej w biegach, zdrowia i... postawienia przed Trybunałem Stanu

Nietypowe życzenia dla Donalda Tuska, Lier PO obchodzi dziś 65. urodziny
Jakub Kaminski/East News; Piotr Molecki/East News; Jan Bielecki/East News

Zapytaliśmy polityków, jakie życzenia złożą Donaldowi Tuskowi z racji jego 65. urodzin. Lider Platformy Obywatelskiej nie ucieszy się ze wszystkich słów, gdyż poza zdrowiem i wygranej w wyborach otrzymał również... życzenie postawienia przed sądem oraz Trybunałem Stanu.

22 kwietnia Donald Tusk obchodzi urodziny. Były premier kończy w tym roku 65 lat, więc dołącza do grona Polaków, którzy mogą wystąpić do ZUS-u o przyznanie emerytury. Pieniądze, na jakie liczyć może lider Platformy Obywatelskiej, są dla większości polskich seniorów jedynie marzeniem.

Życzenia Donaldowi Tuskowi złożą dziś jednak nie tylko jego najbliżsi. Zapytaliśmy Joannę Senyszyn, Janusza Kowalskiego oraz Franka Sterczewskiego, czego w dniu 65. urodzin życzą byłemu premierowi. Niektóre ze słów nie należą do kanonu uprzejmości wobec osób obchodzących swoje święto.

Janusz Kowalski życzy Donaldowi Tuskowi... stanięcia przed sądem i Trybunałem Stanu

Okazuje się, że nawet w dniu urodzin Donald Tusk nie może liczyć na taryfę ulgową ze strony Janusza Kowalskiego. Poseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z redakcją goniec.pl nie przebierał w słowach.

- Trudno składać jakiekolwiek dobre życzenia złemu człowiekowi - stwierdził Janusz Kowalski. Życzenia urodzinowe posła PiS dla Donalda Tuska na pewno nie należą do standardowych. Niemniej Janusz Kowalski podkreślił, że "to są szczere życzenia z serca".

- Donald Tusk stał się dzisiaj najbogatszym emerytem w Polsce, oczywiście dzięki decyzji rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, bo obniżyliśmy podniesiony przez niego wiek emerytalny. Nie dość, że stał się najbogatszym emerytem z największą emeryturą, bo za 5 lat "nicnierobienia" w Brukseli będzie otrzymywał około 30 tysięcy złotych - powiedziała rozmowie goniec.pl Janusz Kowalski.

Poseł ZP na tym nie poprzestał. Donald Tusk otrzymał więcej nietypowych życzeń urodzinowych. - W mojej ocenie to, czego bym życzył Donaldowi Tuskowi, to sprawiedliwości i uczciwości. Mam nadzieję, że stanie przed sądem i Trybunałem Stanu za dwie sprawy - dodał poseł PiS dla goniec.pl.

Janusz Kowalski uważa, iż w 65. urodziny Donalda Tuska należy mu życzyć rozliczenia za Smoleńsk oraz "za sprawę umowy gazowej z 2010 r.". - W mojej ocenie deputinizacja w Polsce powinna zacząć się od Donalda Tuska i powinniśmy każdą jego decyzję, każde jego spotkanie z Władimirem Putinem, każdą decyzję jego rządu, który prowadził w 2007-2014 i jego prorosyjską politykę zbadać i podsumować oraz doprowadzić do tego, że będzie za to poniesiona odpowiedzialność polityczna. Należy to rozliczyć - powiedział stanowczo dla goniec.pl Janusz Kowalski.

Nieco więcej wyrozumiałości dla jubilata mieli Joanna Senyszyn i Franek Sterczewski. Politycy postanowili przekazać Donaldowi Tuskowi życzenia znacznie przyjemniejszych rzeczy i wydarzeń.

Zwycięskich biegów i zdrowia - tego politycy życzą Donaldowi Tuskowi w dniu urodzin

Goniec.pl skontaktował się również z Joanną Senyszyn. Posłanka podzieliła się słowami, które na pewno w odniesieniu do życzeń postawienia przed Trybunałem Stanu będą dla Donalda Tuska w dniu jego urodzin pocieszeniem.

- Z okazji urodzin życzę mu przede wszystkim zdrowia, bo to teraz jest najważniejsze. Zadowolenia z życia, sukcesów politycznych i tego, żeby opozycja odsunęła PiS od władzy - powiedziała dla goniec.pl Joanna Senyszyn.

W podobnym tonie wypowiedział się poseł Franek Sterczewski z Koalicji Obywatelskiej. Polityk życzy Tuskowi "przede wszystkim zwycięstwa w najbliższych wyborach".

Jak podkreślił Franek Sterczewski, wygrana w wyborach nad PiS jest "największym marzeniem pana przewodniczącego". Dodał jednak, że nie tylko Donald Tusk o tym marzy, a jest to pragnienie całej partii. - Po drugie zwycięstwa w każdym maratonie, w którym wystartuje - powiedział dla goniec.pl poseł KO Franek Sterczewski.

Artykuły polecane przez redakcję Goniec.pl:

Źródło: goniec.pl

Tagi: Donald Tusk