Goniec.pl > Wiadomości > Cud na Światowych Dniach Młodzieży? Ksiądz zdementował "błędne informacje"
Ada Rymaszewska
Ada Rymaszewska 10.08.2023 11:47

Cud na Światowych Dniach Młodzieży? Ksiądz zdementował "błędne informacje"

papież Franciszek
PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News

Kościół katolicki żyje jeszcze ostatnimi Światowymi Dniami Młodzieży, podczas których miało dojść do prawdziwego cudu. 16-letnia niewidoma dziewczyna z Hiszpanii odzyskała wzrok po dwóch latach życia w ciemnościach, co wywołało poruszenie na całym świecie. Teraz okazuje się jednak, że informując o sprawie, podano pewne fałszywe informacje dotyczące okoliczności zdarzenia. Wszelkie wątpliwości musiał więc rozwiać portugalski kapłan.

Cud na Światowych Dniach Młodzieży

Za nami kolejne już Światowe Dni Młodzieży, które tym razem odbyły się w portugalskiej Lizbonie. Zapoczątkowana przez papieża Jana Pawła II inicjatywa również i w tym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Dość powiedzieć, że szacuje się, iż w niedzielnej mszy pożegnalnej udział wzięło 1,5 mln osób.

Także tego dnia, za sprawą przewodniczącego Konferencji Episkopatu Hiszpanii kard. Juana Jose Omelli, media obiegła poruszająca wiadomość, o cudzie, jaki miał zdarzyć się właśnie na ŚDM.

Nastoletnia Hiszpanka o imieniu Jimena odzyskała ponoć wzrok w niewytłumaczalny sposób po tym, jak dwa lata temu z dnia na dzień stała się niewidoma. Niestety, do przestrzeni publicznej dostały się przy okazji też fałszywe informacje, które postanowiono zdementować.

Mąż Katarzyny Bosackiej zostawił ją po 26 latach małżeństwa? Mężczyzna miał "opuścić rodzinę"

Uzdrowienie wcale nie w Fatimie

Polska Agencja Prasowa rozmawiała z proboszczem z Évora de Alcobaça, który poinformował, że nieprawdziwe są doniesienia jakoby do uzdrowienia 16-letniej Jimeny doszło w sanktuarium fatimskim.

- Nie wiem, skąd one się wzięły. Być może wynikało to z faktu, że nasza miejscowość znajduje się stosunkowo blisko Fatimy, gdzie wówczas przebywał papież Franciszek - powiedział ks. Ivo Santos.

Jak doprecyzował, cud miał wydarzyć się właśnie w jego parafii w sobotę, tuż przed tym jak grupa pielgrzymów wyruszyła na wieczorne czuwanie do Lizbony.

16-latka z Hiszpanii odzyskała wzrok

Ks. Santos uchylił także rąbka tajemnicy odnośnie okoliczności niezwykłego uzdrowienia, które nastąpić miało pod koniec sobotniej mszy świętej, chwilę po tym, jak nastolatka przyjęła komunię świętą. 

Jimena przybyła do portugalskiej miejscowości razem z grupą młodych mieszkańców kilku hiszpańskich regionów. W czasie trwania ŚDM jedną z intencji, o które się modlono, było właśnie jej uzdrowienie. 

Źródło: PAP, RMF FM