Goniec.pl
„Chcesz takiego premiera?!”. PiS uderza w Tuska nowym, budzącym grozę spotem

Twitter/PiS

PiS uderzył w Tuska nowym, budzącym grozę spotem. Nie mieli litości, przekroczyli wszelkie granice

5 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Ada Rymaszewska

Udostępnij:

Prawo i Sprawiedliwość podbija branżę filmową. Partia Jarosława Kaczyńskiego wypuściła w ostatnim czasie kilka interesujących spotów, licząc na to, że zyska sympatię swoich odbiorców i podreperuje niekorzystne sondaże. W najnowszym filmie główną rolę znów powierzono Donaldowi Tuskowi, którego przedstawiono w charakterze budzącym grozę.

Jeśli można by wskazać choć jedną rzecz, jaką Donald Tusk zawdzięcza Prawu i Sprawiedliwości, z pewnością jest to niekwestionowane brylowanie na szklanym ekranie i w mediach społecznościowych.

Ryszard Czarnecki nie ma wątpliwości ws. śmierci Andrzeja Leppera: "Tacy ludzie nie popełniają samobójstwa"

Ryszard Czarnecki nie ma wątpliwości ws. śmierci Andrzeja Leppera: "Tacy ludzie nie popełniają samobójstwa"

CZYTAJ DALEJ

To, że były premier jest prawdziwą gwiazdą każdego wydania "Wiadomości" TVP jest oczywiste, a niesłabnąca miłość do lidera PO stała się obiektem drwin samego zainteresowanego. Dla partii Jarosława Kaczyńskiego to jednak zbyt mało, dlatego jej specjaliści od PR poważnie się trudzą, by blask Tuska nawet na chwilę nie zmalał.

Walka na słowa to już przeżytek? A może po prostu łatwiej zaatakować oponenta przygotowanym w zaciszu spotem niż nie do końca udaną przemową, której efekt może okazać się odwrotny? Nie wnikamy w to, jakie dokładnie przesłanki przyświecały PiS, pewne jest jednak to, że partia właśnie weszła na nowy poziom zohydzania swoich konkurentów.

W nowym, świeżutkim jak poranne pieczywo, spocie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego popisało się nie tylko zdolnością manipulacyjnego montowania, ale i zabawy dźwiękiem i kolorem, dzięki czemu efekt miał być wprost piorunujący.

Na wstępie przytoczono wypowiedź Donalda Tuska, który stwierdził, że jest tą osobą, która "chciałaby, żeby przemocy w polskiej polityce nie było". Autorzy dzieła kwestionują jednak prawdziwość tego wyznania i pytają „Serio Donald!?”. Po tym następuje projekcja serii wypowiedzi lidera PO z ostatnich miesięcy.

- "Przyjdzie taki moment, że na ulicy też się zorganizujemy, jeśli ta władza nie zniknie", „Zmieciemy tę złą władzę, nie będzie po nich śladu” - słyszymy. Później zaś przypomniane zostają ulubione kadry rządzących, powielane również często w TVP, na których Tusk w ostrych słowach obiecuje rychły koniec Adama Glapińskiego w NBP.

Donald Tusk uderzył w rząd i Daniela Obajtka, chodzi o "sukces" fuzji z Lotosem

Donald Tusk uderzył w rząd i Daniela Obajtka. "To jest skandal stulecia"

CZYTAJ DALEJ

PiS pyta wyborcę: Chcesz takiego premiera?

Trwający nieco ponad minutę spot naszpikowany jest przekazem niepozostawiającym wyborcom żadnych złudzeń. Donald Tusk przybiera w nim postać wcielonego zła, żądnego krwi prowokatora i kłamcy.

Co więcej, nieludzką twarz polityk ma okazywać nie tylko w stosunku do znienawidzonej władzy, ale nawet Bogu ducha winnym obywatelom. Na dowód tego pokazana zostaje konfrontacja z krytykująca go kobietą.

- Nie znam pani sympatii politycznych, ani na kogo pani głosuje, chociaż coś tam się domyślam oczywiście - stwierdza Tusk, pokazując gest sugerujący, iż rozmówczyni nie jest do końca zdrowa na umyśle.

Do repertuaru popisów lidera PO dołączono również inne wyrwane z kontekstu wypowiedzi. - Adresuję je do mieszkańca tego pałacu. Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy i sznur i gałąź pod ciężarem zgięta – słyszymy.

W podsumowaniu, autorzy nagrania zadają wyborcom kluczowe pytanie, ukazane oczom widzów dużymi literami „Chcesz takiego premiera?!”.


Jak już wspominaliśmy, wideo to istna perełka wśród politycznych spotów. Wypowiedzi Tuska "wzbogacono" o drażniące uszy szumy i basy, które sprawiają, że mamy chęć rzucić w ekran pierwszym przedmiotem, który wpadnie nam do ręki. No i jeszcze ta kolorystyka, ukazująca byłego premiera jako istną senną marę.
Donald Tusk

Emeryci ledwo wiążą koniec z końcem, a politycy zbijają majątki. Donald Tusk może poszaleć

Ostatnio głośno było o zawrotnej emeryturze lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który właśnie skończył 65 lat. Na polskiej scenie politycznej nie brakuje zresztą polityków, którzy dawno przekroczyli tę barierę i pobierają świadczenia emerytalne. Niektórzy z nich, jako byli europosłowie, otrzymują nawet dwie wypłaty. Sprawdź w naszej galerii, kto może cieszyć się takim przywilejem. /Fot. Pawel Wodzynski/East News

Zobacz galerię >

Artykuły polecane przez Goniec.pl:

Źródło: Goniec.pl, Wprost

Ada RymaszewskaAutor

Redaktor portalu Goniec.pl. Wcześniej pracowałam w redakcjach TVN24, Kontakt24 oraz b2-biznes.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie studiuję politologię. Interesuję się polityką, lubię być na bieżąco z wydarzeniami z kraju i ze świata.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: adrianna.rymaszewska@goniec.pl

Podobne artykuły

IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Skażenie Odry. Są wyniki badań martwych ryb ws. obecności rtęci

Czytaj więcej >
archiwum rodzinne/Iberion

Wiadomości

17-latka została zamordowana, ciało znaleziono w winoroślach. Trumna zniknęła z grobu

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Wielkopolska: Tragiczna śmierć 35-latka na dworcu w Mosinie

Czytaj więcej >
IMAGO/Winfried Mausolf/Imago Stock and People/East News

Wiadomości

Najpierw Odra, teraz kolejna rzeka. Znaleziono setki martwych ryb

Czytaj więcej >
KMP Suwałki

Wiadomości

Kombajn zmiażdżył auto, którym podróżowała matka z trojgiem dzieci. Z samochodu prawie nic nie zostało

Czytaj więcej >
Domena publiczna / lek. Filip Zatyka

Wiadomości

Zatrucie Odry. Na chwilę zanurzył rękę w skażonej rzece. Lekarz był przerażony

Czytaj więcej >